Сапалаївка біля дитячої залізниці стала чистішою (Фото, відео)
Загальноміська толока стартувала від мосту, що на вулиці Шопена
Саме поблизу дитячої залізниці — одна із найпроблемніших ділянок річки. Адже у цьому місці її перетинають каналізаційні мережі. Тут сповільнена течія й утворюються затори із побутового сміття, гілляччя.
На локацію поблизу мосту за традицією і вийшли колективи Палацу учнівської молоді, дитячої залізниці та виконавчих органів міської ради. Вони впорядковували та очищали від сміття русло і прибережну захисну смугу річки. Роботу ускладнював дощ, зробивши слизькими схили. Тож працювати доводилося подекуди в екстремальних умовах. Попри те робота кипіла. За якихось пів години на березі вже зібралася гора гілляччя, пластикових пляшок, кульків… З води навіть витягли автомобільну шину. Увесь цей непотріб пакували у мішки і вантажили на машину.
— Уже другий рік виходжу сюди на толоку, — розповідав працівник міського Палацу учнівської молоді Віталій Головченко, тягнучи здоровенну гілляку, — прибираю разом із колегами територію поблизу Сапалаївки. Хочеться, щоб і річка, і її береги були чистими, щоб людям було приємно прогулятися біля неї.
За словами начальника відділу екології Луцької міської ради Оксани Лисак, прибирання відбувалося на 7 локаціях і з дотриманням карантинних вимог. На кожній із них працювало не більше 20 осіб. А приурочили акцію до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.
— Хочу подякувати усім підприємствам, установам і організаціям, які долучилися до акції, — сказав радник луцького міського голови Ігор Поліщук. — Годинку попрацювали — і привели річку до нормального стану.
— Ми вирішили відзначити його не урочистостями, нагородженням кращих екологів, громадських активістів природоохоронного руху, а безпосередньою участю у заходах, спрямованих на збереження довкілля. У Луцьку річка Сапалаївка є одним із основних об’єктів, які потребують уваги, — зауважила пані Оксана.
За її словами, після дощів у русло потрапило багато гілок, стовбурів дерев, поліетиленових кульків, іншого побутового сміття, утворились затори, через що фактично нема протоку води. У деяких місцях її рівень піднявся. Грунтові води затоплюють підвали житлових будинків, що викликає нарікання мешканців. Тому й вирішили впорядкувати не лише береги і водоохоронну зону, а й очистити русло й водостоки, які теж забилися листям, водночас і вирубати коріння борщівника. Навесні його скосили, але подекуди після дощів він знову пішов у ріст.
Неподалік дитячої залізниці у поті чола трудилася й інша група учасників толоки — працівники комунального підприємства «Парки та сквери міста Луцька». Їм дісталася найважча робота, яка вимагала певних навичок. Біля стадіону Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вони вирізали самосів дерев, косили траву і бур’яни. Цього дня на толоку вийшли й колективи гімназії № 4, підприємств «Міськсвітло», «Волиньгаз», регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області та інших. Було впорядковано майже 5 кілометрів прибережної смуги і водоохоронної зони Сапалаївки.
— Хочу подякувати усім підприємствам, установам і організаціям, які долучилися до акції, — сказав радник луцького міського голови Ігор Поліщук. Вважаю, що необхідно проводити такі заходи. Годинку попрацювали — і привели річку до нормального стану.
Недаремно ж кажуть, що громада — велика сила! Попри те, що цьогоріч нема цільового фінансування на очищення малих річок, колективи підприємств, організацій та установ зробили це безкоштовно.