Юридична освіта — інвестиція в майбутнє
Історія розвитку науки і освіти на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки тісно пов’язана із заснуванням і становленням самого навчального закладу
Юридичній освітній традиції — понад чверть століття. І сьогодні це:
- найбільший юридичний факультет у Волинському регіоні;
- серед його випускників — судді Верховного Суду, голови апеляційних судів областей, голови районних та міськрайонних судів;
- розвинена мережа міжнародної співпраці з університетами Польщі та Швеції;
- можливості набуття практичних навичок під час навчання, робота в криміналістичній лабораторії та одній із найстаріших юридичних клінік «Ad Astra» в Україні;
- навчання, яке забезпечують висококваліфіковані викладачі — доценти та професори, знані як в Україні, так і за кордоном;
- проходження практик у судах, прокуратурі, нотаріаті, районних та обласних адміністраціях, Верховній Раді України
Юридичний факультет орієнтований на запити практичного середовища, забезпечує найширші можливості для практичного навчання студентів, співпрацює з Радою адвокатів Волині, беручи активну участь у міжнародних конференціях та проєктах, які реалізуються спільно з народними депутатами України і громадськими правоосвітніми організаціями. Тож кожен студент зможе реалізувати свої професійні пріоритети.
Новацією освітнього процесу є відкриття навчально–наукової лабораторії медіації та відновного правосуддя, яка є унікальною на території Західного регіону. Лабораторія відкриває для студентів можливість оволодіти навиками примирних та переговорних процесів.
З нового навчального року відкривається Центр Європейського та польського права, який працюватиме у співдружності з європейськими університетами і досліджуватиме право країн Європейського Союзу. Студенти матимуть змогу відвідати партнерські університети та взяти участь у програмах обміну «Erasmus+».
Якщо ви мрієте вступити на юридичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, але не знаєте, чи саме цього прагнете, спробуйте дослухатись до роздумів випускників факультету.
1. Кар’єрні перспективи
Наталія Райниш: «Юридична професія залишається респектабельною, а перспективи після закінчення навчання — надзвичайно привабливі. Юридичні фірми беруть на роботу студентів без досвіду роботи. Крім того, юридична освіта гарантує широкий спектр можливого працевлаштування: від юридичного радника на підприємстві до директора підприємства чи власника певного бізнесу».
2. Читати доведеться багато
Олександр Романішин: «Знав, що потрібно буде багато читати. Але ніколи не думав, що історії студентів–юристів, котрі проводять весь день і ніч у бібліотеці, навчаючись, — правда. Будьте готові вчитися. Однак, така Сізіфова праця дає свої вагомі плоди, коли врешті починаєш працювати самостійно».
3. Працюйте з розумом та плануйте свій час
Анастасія Жилка: «Навчальне навантаження стає простішим, якщо ви добре організовані та зосереджені на ефективній роботі. Планування наперед відразу, визначення пріоритетів свого навчального процесу допоможуть уникнути безсонних ночей за підручниками. Читаючи, варто зосередитись на основній меті: зрозуміти закон, щоб правильно трактувати його на екзамені та згодом ефективно застосувати на практиці.
Скорочення читання також може мати місце: зосереджуючись на основному, сконцентрувавши увагу на фактах та юридичних принципах, тексти можна прочитати набагато швидше.
Чим старанніше працюватимете на перших курсах, тим легше буде навчатись на останніх».
4. Кожен намагатиметься від вас отримати безкоштовну юридичну консультацію
Артур Роговський: «Якщо б я отримував одну гривню щоразу, коли давав відповідь на запитання юридичного характеру, то б уже давно був мільйонером. Будьте готові до того, що люди думають, ніби студенти–юристи — всезнайки з юриспруденції. Однак, не все так просто. Ні, я не знаю, як вивести стипендію в офшор. Ні, я не можу вам допомогти, якщо вас затримали за контрабанду!
І навіть якщо ви дасте пораду, обов’язково додайте, що не несете за неї відповідальності. Бо цим займаються вже адвокати, якими в майбутньому плануєте стати».
5. Від лекціЙ — до практичних занять
Анна Цейко: «Лекції звичайно забезпечують теоретичні знання. Їх потрібно мати в повному обсязі. Але дуже важливо ще під час навчання у виші поєднати їх із практичними навичками. Тому дуже доречними є відвідування засідань Верховної Ради (а такі організовуються на нашому юридичному факультеті), проходження практики в університетській юридичній клініці «Ad Astra», яка діє вже багато років, участь у судових засіданнях, ознайомлення з роботою нотаріальних контор, виконавчої служби. Саме так вчимося поєднувати теоретичні знання з практичними навичками. Скажімо, так ти починаєш розуміти, як розмірковує суддя над справою. І коли починаєш працювати самостійно, ти вже достеменно знаєш, як написати позовну заяву чи скласти відповідну скаргу, як вчинити в тому чи іншому випадку, усвідомлюєш, як прийняти правильне рішення».
6. Юридична освіта у стилі нон–стоп
Віта Харчук: «Навчатись потрібно постійно, бо закони в наш час приймають у турборежимі, тож і вчитись потрібно в турборежимі. Навіть отримавши університетський диплом, рухаючись кар’єрними сходинками, ви просто залежите від того, чи акумулюєте нові знання. Адже, щоб стати затребуваним на ринку правових послуг, необхідно постійно поповнювати багаж знань, скрупульозно відстежувати зміни в законах, постановах, нормативних актах. Отже важливо постійно тримати руку на пульсі останніх новин у галузі юриспруденції. Навіть, коли ви питимете ранкову чашку кави…».
7. Юридична освіта дороговартісна
Тарас Ворон: «Якщо ви вважаєте, що освіта коштує надто дорого — спробуйте порахувати, скільки коштуватиме її відсутність. Насправді, це найвиправданіша інвестиція в житті. Завершивши навчання, ви отримуєте безліч можливостей стати тим, ким мріяли. Адже багаж знань, отриманих в університеті, дасть змогу реалізувати ваші найзаповітніші бажання».
8. Чи дійсно я вибрав те, що хотів
Максим Полівач: «На початках навчального процесу, коли рівень мотивації є ще низьким, а кількість справ, які потребують негайного вирішення (прочитати, вивчити, здати), величезна, студенти стурбовані своїм вибором. У них з’являються сумніви. Та це лише перевірка майбутньої професійної придатності.
Якщо ви вважаєте, що освіта коштує надто дорого — спробуйте порахувати, скільки коштуватиме її відсутність. Насправді, це найвиправданіша інвестиція в житті.
Повірте, з часом з’явиться неосяжний горизонт можливостей. І ви почнете все більше переконуватись у тому, що зробили правильний вибір. Головне — бути наполегливим».
9. Навчання в університеті — новий рівень випробувань
Богдан Трибух: «Я думав, що легко впораюсь із навчанням на юридичному факультеті, оскільки гарно вчився у школі. Проте виявилося, що шкільних знань замало, щоб упевнено почуватися на лекціях, практичних заняттях, а особливо, складаючи іспити. З власного досвіду можу сказати, що справді навчатись на юридичному факультеті нелегко. Однак не лякайтесь, коли вам видасться, що в університеті ви не такі розумні, як у школі, і почуваєтесь невпевнено. Просто варто зрозуміти, що навчання на юридичному факультеті — то значно вищий рівень у процесі оволодіння спеціальними знаннями. І до цього варто готувати себе заздалегідь. Тоді й перші університетські невдачі не будуть сприйматися так боляче».
10. Будьте наполегливими
Наталія Матвійчук: «Як у стосунках із коханою людиною, так і з юриспруденцією — є злети і падіння. Пам’ятайте, професійна сфера потребує постійного розвитку, часу, зростання. Право — це любов, яку ви плекаєте протягом п’яти років навчання в університеті, а решту життя воно з вдячністю підтримує вас».
11. Соціальні стереотипи для студентів–правників
Ангеліна Воробей: «Фрази, до яких вам доведеться звикнути, коли станете студентом юридичного факультету. Повірте, ви чутимете їх постійно. Заздалегідь продумайте хороші відповіді. Отож: «Як ти можеш захищати когось, якщо ти знаєш, що він винен? Ви — юристи — безсердечні та меркантильні». «Ах, ти вступив на юридичний? Значить зможеш коли–небудь допомогти, якщо в мене будуть неприємності?». І так далі в тому ж дусі…».
Декан юридичного факультету Антон Демчук: «Юридичний факультет — це простір, де навчаються талановиті студенти, а викладачі — досвідчені професіонали. І саме ти можеш приєднатися до дружної родини майбутніх юристів у Лесиному університеті! Обираючи майбутнє — інвестуй в освіту!».
Якщо обрав спеціальність 081 «Право» (освітня програма «Право»), тобі потрібно успішно скласти такі предмети ЗНО:
1) українська мова та література; 2) історія України; 3) математика або іноземна мова.
Контакти декана юридичного факультету
Антона Михайловича Демчука:
тел. +380995270280,
[email protected].