«Історія Любомльщини в одному кадрі» популярна навіть за океаном
Два перші місця ХІ обласної рейтингової акції «Музейна подія року на Волині—2019» взяли колеги-однокурсники
Щороку в рамках цього конкурсу визначають найкращі, найрезонансніші акції, які найбільше вплинули на сприйняття музеїв у суспільстві. Цьогоріч було подано 14 проєктів, які оцінювали 23 експерти з числа представників мас–медіа, музейників, влади та громадськості.
Перше місце здобув проєкт «Фото дня — історія Любомльщини в одному кадрі» від Любомльського краєзнавчого музею. Організатором став директор цієї установи Юрій Фініковський. Щодня протягом року на сторінці у мережі «Фейсбук» публікували історичні світлини з коротким описом (з великим інтересом їх переглядають не тільки в районі чи області, а й за океаном — США, Канаді, Австралії, Аргентині). У результаті фонди музею поповнилися на 571 предмет!
Перше місце здобув проєкт «Фото дня — історія Любомльщини в одному кадрі» від Любомльського краєзнавчого музею. Організатором став директор цієї установи Юрій Фініковський.
Недарма перед тим «Газета Волинь» відзначила любомльських музейників. Колишній очільник установи, а нині головний хранитель фондів Олександр Остапюк став лауреатом Волинської обласної журналістської премії імені Степана Сачука «За служіння суспільству» у 2020 році.
Друге місце експерти віддали комплексу заходів із видання та презентації книжки «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.)».
Автором дослідження є завідувач науково–експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек (до речі, одногрупник і близький товариш Юрія Фініковського). Презентації, окрім автора та його товариша, організовували Оксана Важатко, Андрій Квач, Анатолій Силюк, Алла Лазько та Лілія Купіч.
Третє місце завоював етнофестиваль «На гостини до Лесі». Це спільний науково–мистецький, просвітницький проєкт Колодяжненського літературно–меморіального музею Лесі Українки (його очільниця Ольга Бойко є автором проєкту), Музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне та Колодяжненської ОТГ.
Переможців нагородили дипломами та грошовими преміями.