Місяць на «штучному диханні»: як львів’янка повернулася з того світу
Найрезонансніші події в житті країни та планети очима наших журналістів
Жінка з коронавірусом вижила після 33 днів штучної вентиляції легень
51–річну жительку Львова госпіталізували до обласної інфекційної лікарні з важкою ковідною пневмонією і в критичному стані перевели на штучну вентиляцію легень
На ШВЛ вона пробула 33 дні, після чого почала самостійно дихати! Як заявив завідувач відділення інтенсивної терапії і реанімації Віктор Токарєв, це перший випадок у лікарні такого тривалого перебування пацієнтки на ШВЛ. «Упродовж двох тижнів стан хворої був критичний, а тоді вона почала поволі з нього виходити», — каже Віктор Токарєв. За його словами, зараз жінка при свідомості, самостійно дихає, але наразі залишається у відділенні інтенсивної терапії. Лікарі побоюються, щоб важка ковідна пневмонія не дала інших ускладнень, тому спостерігають за пацієнткою.
Є дані, що навіть у США понад 80% хворих на коронавірус, яких підключили до апарата штучного дихання, не виживають. Навряд чи в Україні ця цифра є меншою. Тож видужати після цілого місяця на ШВЛ — це справді унікальний випадок.
Українці отримали право працювати у керівництві НАТО
12 червня Північноатлантичний альянс прийняв важливе рішення про надання нашій державі статусу партнера з розширеними можливостями
До цього такий статус мали лише 5 держав світу — Швеція, Австралія, Грузія, Фінляндія та Йорданія. Таким чином зроблено ще один крок у бік нашого членства у цьому оборонному союзі західних держав, як того вимагає українська Конституція. Особливий статус означає, що Київ отримує право брати участь у плануванні операцій НАТО, а також допуск до всіх навчань Альянсу, українці можуть працювати у його штаб–квартирі і бути серед керівного складу. Також посилюється взаємний обмін розвідувальною інформацією та досвідом — а українцям є чим поділитись після 6 років війни з Росією. Цікаво, що цей статус надається тим країнам, збройні сили яких уже працюють із використанням стандартів НАТО і є взаємосумісними з арміями Альянсу.
Тобто, країни НАТО чітко показали, що розцінюють Україну як рівного партнера. І це чудова відповідь тим скептикам, які кажуть, що «нас там не чекають». А також натяк Росії, яка восени збирається біля кордонів України проводити великі військові навчання «Кавказ–2020», що розцінюють як підготовку до повномасштабного вторгнення. Нагадаємо, що після навчань російських військ «Кавказ–2008» біля кодонів Грузії московити вторглись на територію цієї держави.
На Одещині померла учасниця ультрамарафону
Катерина Катющева 8 годин пролежала непритомною на землі в пустельній місцевості при температурі повітря майже 40 градусів
Дівчина відірвалася від основної групи бігунів і зникла. Її намагалися знайти учасники марафону, родичі, знайомі та волонтери, але безуспішно. Потім підключили поліцію та кінологів. Спортсменку знайшли біля лиману. Виявилося, що вона спочатку отримала тепловий удар і знепритомніла, а потім, пролежавши до ночі в болотистому грунті, перемерзла. Її встигли доставити до лікарні, але чуда не сталося — Катерина померла від інсульту.
Дівчина не була новачком у спорті, вона входила до збірної команди України з добового бігу (ультрамарафон, який триває 24 години). Але низка фатальних збігів призвела до трагедії…
«Умисне вбивство»: суд відправив активіста під домашній арешт
Суддя Шевченківського районного суду Києва Володимир Бугіль відмовив віддати на поруки Сергія Стерненка, якого підозрюють у навмисному вбивстві
Нагадаємо, що Стерненко — колишній очільник «Правого сектору» Одеси, він був серед тих, хто зупинив «російську весну» у цьому місті. 25–літній хлопець займав активну проукраїнську громадську позицію. У 2018 році на нього було вчинено три замахи. Під час третього нападу Стерненко, відбиваючись ножем від двох молодиків, смертельно поранив одного з них. Звинувачення вважає, що це було навмисне вбивство, мовляв, Стерненко наздогнав нападника і встромив йому ніж у серце. Захист стверджує, що поранення бандит отримав під час бійки і після цього зміг відбігти на 99 метрів. Цікаво, що Стерненко викликав «швидку» пораненому. Але суд чомусь не бере це до уваги і звинувачує активіста навіть не у перевищенні меж необхідної оборони, а саме у навмисному вбивстві. Зазначимо, що на початку квітня тодішній заступник Генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що Генпрокурор Ірина Венедіктова вимагала від нього повідомити Стерненку про підозру. Трепак не бачив для цього підстав і незабаром пішов із посади.
Коли Володимир Зеленський обіцяв, що «саджати будемо», він, на жаль, не уточнив, що саджати будуть саме патріотів…
Самогубцю з дитиною врятували від загибелі під поїздом
На Житомирщині 45–річна пані хотіла стрибнути під потяг разом із 5–літньою донькою. Про свій намір вона телефоном повідомила брата, а той викликав поліцію
Патрульний Михайло Пясківський першим прибув на місце і буквально виштовхав обох із колії. За мить там промчав потяг. Жінка була нетвереза. «Вона не стала заперечувати очевидне та підтвердила, що збиралася вбити себе і дитину», — розповіли в поліції. І матір, і доньку оглянули лікарі. Дівчинку передали родичам, доки соціальні служби вирішуватимуть питання її подальшого безпечного виховання.
Долю матері вирішить суд.
Пряма мова
Уляна СУПРУН, колишній в. о. міністра охорони здоров’я, громадська діячка, про суд над активістом з Одеси Сергієм Стерненком, який, захищаючись під час третього замаху на нього, убив одного з нападників (Сергія звинувачують у навмисному вбивстві. — Ред.):
Так грубо і знущальницьки порушувати права людей можна лише навмисно з метою. Мені не вкладається в голові, наскільки інфантильним треба бути Володимиру Зеленському, аби стати учасником цього кривосуддя.
З Аваковим і Венедіктовою все в принципі ясно. Вони мріють про таку собі Росію, де можна посадити чи вбити будь–кого, хто їм не подобається, і не отримати за це жодного покарання. Де можна переслідувати, вчиняти обшуки та тримати під вартою незручних людей. Де існує лише імітація верховенства права, і фактично жодної надії на справедливий та неупереджений суд. Зеленський же вдає, що цього не знає, і продовжує імітувати віру в існування в Україні правоохоронної і судової системи.
Ми не можемо толерувати брехню, жалюгідність та знищення верховенства права. Інакше виходить, що ми це приймаємо і погоджуємося жити в такій країні.