![Потравка, млинці на заквасці, куліш з грибами та ребрами – у Рівному досліджують автентичні страви (Фото)](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/e/yc/f6v7ed-hbbc2crfipjae75u6jzlvihjq5xxzyce.png)
Дослідження регіональних кулінарних традицій триває.
Потравка, млинці на заквасці, куліш з грибами та ребрами – у Рівному досліджують автентичні страви (Фото)
Для збереження та популяризації традиційної кулінарної спадщини Рівного в 2020 році стартував міжнародний проект «Культурна спадщина кухні – просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна і Рівного», який реалізовує Управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Рівненської міської ради та ГО «Агенція сталого розвитку міста» спільно з Урядом міста Люблін.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/b/lf/qpe2ci-0x0-1536x1159-i7o7tmvmbopila2pvpensk3vocse2lfb.png)
Проект здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Про це інформується на сайті «Горинь.Інфо».
Страва «Мацик» є унікальною для регіону та по праву заслуговує стати кулінарним брендом Рівного.
На даному етапі триває процес дослідження гастрономічних особливостей Рівного. Команда ГО «Агенція сталого розвитку міста» налагоджує комунікацію з місцевими рестораціями, які прагнуть популяризувати регіональні кулінарні традиції, та вивчає історію походження традиційних місцевих страв. У рамках цього процесу відбулася експедиція в села Більськ Рокитнівського району для дослідження кулінарних страв, які потрапили до Рівного саме з цього району. Члени громадської організації відвідали хутір «Фещуни», який розташований серед поліських лісів, де їх гостинно приймали господині – пані Єва та пані Ніна.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/j/yg/4ed35h-0x0-1536x1254-dwbce5bre3lh3gu7emxmo5ms2elloygj.png)
Дослідження регіональних кулінарних традицій триває й досі, тому ГО «Агенція сталого розвитку міста» планує ще декілька експедицій для дослідження регіональної кулінарної спадщини, особливо, страви «Мацик», яка є унікальною для регіону та по праву заслуговує стати кулінарним брендом Рівного.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/g/ac/p5v46o-0x0-1536x906-si7jqmowvbayryfep4ftriyhsyz2hacg.png)
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)