Слідчий з Волині, який веде справи Порошенка, заявив, що вони фейкові!
Тим часом прокурора, який відмовлявся підписувати підозру п’ятому Президенту України, теперішній Генпрокурор Ірина Венедіктова звільнила з посади
Олег Корецький (на фото), керівник слідчої групи Державного бюро розслідувань, у провадженні якої перебуває більшість справ щодо Петра Порошенка, виступив із сенсаційною заявою. Він стверджує, що керівництво тиснуло на його групу, змушуючи «розслідувати» справи попри те, що в них не було навіть складу злочину
Олег Корецький не просто зробив заяву про тиск, а демонстративно закрив одне із проваджень щодо Порошенка (стосується продажу заводу «Кузня на Рибальському»). До того ж на публіку пан Корецький вийшов у момент, коли у Києві відбувався суд у ще одній безглуздій справі проти Петра Порошенка — нібито незаконного призначення ним на посаду у Службу зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Це кримінальне провадження Корецький теж вважає фейковим. Більше того, він каже, що це визнавав навіть колишній адвокат Януковича, а зараз — перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков. Та попри те Бабіков все одно вимагав від слідчих викликати п’ятого Президента на допити — просто так!
Нагадаємо, що колишній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що основною причиною його звільнення могла бути його відмова від безпідставного переслідування Порошенка. Тепер про тиск зверху з вимогою переслідувати п’ятого Президента оголосив і керівник групи, яка веде його справи! Світ остаточно переконався: ЗЕкоманда фактично влаштувала «полювання» на Петра Порошенка. Це — свідчення відчуття вседозволеності режиму Зеленського і ганьба для держави.
Світ остаточно переконався: ЗЕкоманда фактично влаштувала «полювання» на Петра Порошенка.
Тим часом Корецький заявив, що прокурора, який відмовлявся підписувати підозру Порошенку, теперішній Генпрокурор Ірина Венедіктова звільнила з посади. Він також говорить, що Венедіктова, яка очолювала ДБР до призначення Генпрокурором, досі має вплив на бюро і на так звану «харківську» команду.
«На мою думку, має на 100%», — каже Корецький. — «Проводять наради?» — поцікавились журналісти. — «Я на них не був присутній, але переконаний, що їх проводять. Навіть щоби підписати підозру по Семочку… Вона ж не просто так з’явилася. Більше вам скажу: по Семочку прокурор, який спочатку вів це кримінальне провадження, не хотів підписувати підозру. І його поміняли на людину, яка погодилася підписати», — повідомив Корецький.
«З моєї точки зору, в ряді кримінальних справ, які сьогодні є (щодо Порошенка. — Ред.), однозначно немає складу злочину. У деяких навіть події злочину взагалі немає», — стверджує Олег Корецький.
А окремі провадження, в яких фігурує п’ятий Президент Петро Порошенко, Корецький називає не просто безперспективними та порожніми, а навіть «антиукраїнськими», як от справу про проходження українських військових кораблів через Керченську протоку. А провадження щодо Томосу (і в цьому звинувачують експрезидента!), на думку слідчого, — це «апофеоз, де «просто нема слів».
До речі
Олег Корецький родом із Волинської області, він народився в 1980 році. Свою кар’єру в правоохоронних органах розпочинав як старший слідчий Володимир–Волинської міжрайонної прокуратури у 2002 році. Згодом працював на інших посадах у підрозділах прокуратури. Після Революції гідності був першим заступником прокурора Волинської області. Працював також в Генпрокуратурі, згодом — у ДБР.
Його дружина Вікторія Корецька є суддею Ківерцівського районного суду Волинської області, повідомляє у своєму профайлі про Корецького портал ProSud.
Олег Корецький каже, що боїться за свою сім’ю, адже розуміє, який удар по ньому буде нанесено після закриття «справ Порошенка» як безперспективних.
Василь РОГУЦЬКИЙ
Коментарі
Юрій БУТУСОВ,
журналіст:
«Президент Зеленський повністю політизував всю правоохоронну діяльність. Багато кримінальних справ відкриваються просто для звітності, щоб показати Президенту лояльність і відданість, а не через якісь реальні перспективи у розслідуванні. І справа по «Ленінській кузні» (завод «Кузня на Рибальському») — яскравий приклад. Зеленський управляє роботою правоохоронних органів у ручному режимі. Йому здається, що прямі команди кого треба закрити і кого звільнити — це його головна задача як Президента».
Ростислав ПАВЛЕНКО,
народний депутат від фракції «Європейська Солідарність»:
«Думаю, що він (Корецький. — Ред.) розуміється на правових питаннях і процесах. Я це оцінюю як небажання розділити відповідальність за незаконні дії. Як людина достатньо професійна, він вирішив піти по громадський захист, щоб показати, що він не готовий переступати закон».
Пряма мова
Олег КОРЕЦЬКИЙ, начальник 3–го відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами, Головного слідчого управління ДБР, про те, чому звернувся до журналістів:
Мій виступ пов’язаний з тим, що я не виконав команду керівництва, мої начальники, Бабіков вимагають, щоб слідчі виконували команди і продовжували розслідування пустих справ. (У ДБР причиною демаршу Корецького називають те, що він потрапив під скорочення. — Ред.).