Вакцина від туберкульозу БЦЖ допомагає легше переносити COVID-19
Про це повідомляє український науковець Семен Єсилевський з посиланням на дослідження в журналі PNAS, яке проводилось в ряді європейських країн
У цьому виданні ретельно проаналізовано зв’язок БЦЖ–індексу та смертності від COVID–19. І дослідження демонструє, що масова вакцинація ефективно знижує смертність від коронавірусу в конкретній країні. Зокрема, зростання БЦЖ–індексу на 10% призводить до зменшення кількості смертей на 10,4%.
«Ефект БЦЖ, певне, пояснюється стимуляцією неспецифічного вродженого імунітету широкого спектру дії у щеплених людей. Саме він дає змогу використовувати БЦЖ для боротьби з деякими видами раку — імунна система стає «навченою» бути більш пильною і краще реагувати на патогени і аномальні клітини, навіть не маючи специфічної реакції на них», — зазначає Семен Єсилевський.
За словами науковця, дуже показово, що в Італії, Швеції, Швейцарії та Нідерландах, де нульовий БЦЖ–індекс, фіксується максимальна смертність.
За словами науковця, дуже показово, що в Італії, Швеції, Швейцарії та Нідерландах, де нульовий БЦЖ–індекс, фіксується максимальна смертність.
При цьому у Фінляндії, Норвегії, Польщі, Литві, Болгарії та Україні БЦЖ–індекс перевищує 0,75 і там смертність менша в 10 і більше разів.
БЦЖ — вакцина, яку вводять дітям незабаром після народження в країнах, які мають високі показники захворюваності на туберкульоз. Також таке щеплення має свій ефект на імунну систему загалом, захищає від низки інфекцій та навіть застосовується як терапія проти раку сечового міхура. Але ця вакцина протипоказана людям, які мають серйозні проблеми з імунітетом.
Олена ГОНЧАРУК