Про Світязь і літо нагадає запашний пончик. Наша ранкова добірка
Хто хоч раз скуштував це пухке солодке диво, неодмінно захоче посмакувати ним ще і ще. Хтось скаже: пончики як пончики, дріжджові пиріжки, які смажать чи не всі господині. Але ні — тісто зовсім інше і секрет тут у дотриманні рецептури
Світязькі господині готують їх не менш як на 1 літр води. Порція ця чималенька, з неї виходить зо три десятки великих пампухів, тож орієнтуйтесь на кількість охочих посмакувати пончиком — і вперед.
В 1 л кип’яченої теплої води розчиняємо 200 г цукру, неповну чайну ложку солі і 100 г дріжджів. Вливаємо цю масу у просіяне борошно. Додаємо 12 ст. л. перекип’яченої та охолодженої олії і 2 ст. л. горілки. Додаємо ванілін і замішуємо нетуге тісто. Місити потрібно не менш як 10 хвилин.
Тісто ставимо підходити на 40 хвилин. Потім робимо кульки-заготовки, які теж мають підрости. Тим часом готуємо начинку. Найкраще смакують чорниці, вишні, згущене молоко, мак, шоколад. Ягоди посипаємо дрібкою манки, тоді сік під час приготування не витече.
Найкраще смакують чорниці, вишні, згущене молоко, мак, шоколад.
Сформовані пончики теж мають підійти. Смажити на невеликому вогні по 5 хв з кожного боку. Готові посипати цукровою пудрою. Смачного!
Інна ПІЛЮК.
Календар:
22 липня
Сонце (схід — 05.31, захід — 21.18, тривалість дня — 15.47).
Місяць у Леві. 3 день Місяця.
Іменинники: Олександра, Кирило, Федір, Андрій, Олександр, Петро.
23 липня
Сонце (схід — 05.32, захід — 21.16, тривалість дня — 15.44).
Місяць у Леві, Діві. 4 день Місяця.
Іменинники: Антон, Данило, Леонтій, Олександр, Василь.
Золоті слова
Хто занадто часто озирається назад, легко може спіткнутися і впасти.
Еріх Марія РЕМАРК, німецький письменник.
Ще сонце золотить хліба на полі
Таких заходів лишилось небагато…
Наталія ТХОРЖЕВСЬКА
Завтра — післязавтра поллються золоті ріки зерна в засіки. Пшениці такі золоті, що сонечко віддзеркалюється в морі колосся, мов на плесі. І аромати неземні — так пахне тільки стигле збіжжя в колосі.
Погода
Ще ніжне літечко кличе у теплу річку, а цар-ягода — до лісу
«Чорниця відводить від живота лихо», тож поки ягідний сезон не закінчився, використайте гарну погоду, щоб піти на природу та підкріпити свій організм делікатесом, що лікує виразку шлунка, чистить кров, відновлює роботу печінки й неабияк корисний для очей
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Світлани Гончаренко, 22–23 липня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 7–12 метрів за секунду. Нічна температура повітря — 9–14 градусів тепла, денна — від 18 до 23 градусів вище нуля. За багаторічними спостереженнями, 22 липня найтепліше було у 1964 році — плюс 33, найхолодніше — 1996-го, плюс 7 градусів.
Вода у річці Стир прогріється до +22 градусів, а в озері Світязь – до +20.
Вода у річці Стир прогріється до +22 градусів, а в озері Світязь – до +20.
У Рівному цими днями хмарно з проясненнями, без опадів. Вітер північно-західний, 3–7 метрів за секунду. Температура повітря 22 липня — 13–21 градус тепла, 23 липня — 11–20 градусів вище нуля.
Велоходом над Стоходом
Красу річки, назва якої від того, що в неї справді «сто ходів», можна побачити, пройшовши звивистим руслом на байдарці. А якщо ви людина, як мовиться, сухопутна? Тоді вас виручить екологічна стежка, яку влаштували вздовж русла від селища Любешів до села Заріка працівники Національного природного парку «Прип’ять — Стохід»
Катерина ЗУБЧУК
Цими днями спеціалісти парку — заступник начальника відділу екологічної роботи та рекреації природоохоронного об’єкта Віта Домашевич, провідний фахівець з екологічної освіти Валентина Жилко та інженер з рекреаційного благоустрою Ольга Шукалович — споглядали за неповторною природою Полісся, проїхавшись екологічною стежкою на велосипедах.
— Ми періодично тут буваємо, — розповіла в телефонній розмові Валентина Жилко, — з тим, щоб зробити опис рослин, зокрема червонокнижних (а це, наприклад, альдрованда пухирчаста, яка відноситься до хижаків, оскільки поїдає комах), птахів. Свого часу вздовж велодоріжки стояли стенди, з яких можна було почерпнути багато цікавої інформації про флору й фауну. На жаль, знайшлися горе-природолюби, які їх понищили…
Свого часу вздовж велодоріжки стояли стенди, з яких можна було почерпнути багато цікавої інформації про флору й фауну. На жаль, знайшлися горе-природолюби, які їх понищили…
Екологи запрошують у цей край, де, як сказано в путівнику, «тиха річка, латаття в затоках, дуб старий і птахів голоси». Подолавши на велосипедах екологічну стежку (для зручності в кількох місцях зроблені спеціальні місточки на річці, у якої «сто ходів»), біля села Заріка можна відпочити: біля розлогого дуба облаштовано невеличкий рекреаційний пункт (на фото).
Поки грім не вдарить
Кожен, кому доводиться прямувати з Нововолинська у Луцьк, при в’їзді у село Заріччя (початок міста Володимира-Волинського) помітить обабіч траси високі зонтикоподібні рослини з білими квітами. Ще більше їх на об’їзній дорозі перед селом Шистів. Якщо вам, не дай Бог, стане зле й ви захочете вийти подихати свіжим повітрям — обминайте ці ділянки, хоч це складно зробити
На вас чатує небезпечна рослина — борщівник Сосновського (повна назва), здатний викликати опіки. У разі дотику до нього або потрапляння його соку на шкіру людина відчуває біль, як, наприклад, при контакті з кропивою. А вже через кілька годин або навіть діб розпочнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок, а потім з’являться пухирі. При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з’являються виразки, а після загоєння на їхньому місці ще 2–3 роки не сходять темні плями.
При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з’являються виразки, а після загоєння на їхньому місці ще 2–3 роки не сходять темні плями.
Оскільки борщівник є небезпечним видом, ставлення до нього повинно бути, як до карантинної рослини. При знищенні необхідно мати водонепроникний одяг, респіратор або протигаз. Хороший ефект дає весняне скошування проростків, зрізування квіток у період бутонізації і початку цвітіння рослин, спалювання, обробка гербіцидами тощо.
У нас вистачає випадків, коли люди через необізнаність потрапляють у таку «пастку». Але розголосу, а отже — особливої уваги питання не набуває, і ніхто не вважає за потрібне вести боротьбу з небезпечними насадженнями. Хоча поруч — дві самодостатні громади — Зимнівська та Зарічанська.
Алла ЛІСОВА.