Чому з кондиціонера капає вода. Господарські секрети
Подбайте про свого рятівника від спеки
Не секрет, що більшість із нас, встановивши кондиціонер, швидко забувають про нього. Працює? І добре. Однак спеціалісти застерігають, що за такої експлуатації спліт-система вийде з ладу за кілька років.
Радіатор (випарник) у внутрішньому блоці конденсатора повністю закритий пластиковими фільтрами (у вигляді багатошарової дрібнопористої сітки), що захищають його від потрапляння пилу, пуху, шерсті домашніх тварин. Щоб очистити їх, достатньо промити у теплій чистій воді і дати висохнути. В інструкції, до приладу, є рекомендації, як зняти, а потім встановити. Це нескладно зробити. Періодичність миття залежить від того, як часто фільтри забруднюються. Тож слід стежити, аби на них не накопичувався пил.
Якщо фільтри брудні, приміщення буде повільніше й менше охолоджуватися.
Якщо фільтри брудні, приміщення буде повільніше й менше охолоджуватися. До того ж можуть обмерзати мідні трубопроводи. Внаслідок цього при вмиканні кондиціонера лід буде танути й капатиме утворена вода. Може виникнути й інша проблема — засмічення дренажної системи. У цьому випадку вода вже не капатиме, а литиметься струмочком.
Вчасно мити фільтри слід ще й тому, що пил, накопичуючись, сприяє розмноженню хвороботворних мікробів. Вони потрапляють у повітря, а далі — в наші легені.
Про забруднення може сигналізувати неприємний запах із розподільника повітря і різкий шум при роботі кліматичної системи. Догляду потребує і зовнішній блок спліт–системи, адже чим більше на ребрах радіатора є чужорідних частинок, тим швидше втрачається ефективність теплообміну. Для його очищення краще звернутися до спеціальних сервісних служб. Так само і щодо дозаправки фреоном, витік якого неминучий. Компенсувати втрати бажано раз на 1,5–2 роки. Інакше компресор перегріється і вийде з ладу. Першими ознаками зменшення кількості холодоагенту в спліт–системі є утворення інею на штуцерних з’єднаннях зовнішнього блоку (місце, куди приєднуються мідні трубки) і недостатнє охолодження повітря.