Щоб підтримати «сонячну» кав’ярню у Луцьку, влаштували святкове шоу
Відтепер у закладі, де працюють офіціанти із синдромом Дауна, його проводитимуть щорічно
А називатиметься воно з легкої руки організаторки заходу волонтерки Анастасії Рудик «День кави і творчості». Ідея, за словами дівчини, виникла спонтанно. Під час коронавірусного карантину, коли діяли суворі обмежувальні заходи, кав’ярня зазнала збитків, втратила частину клієнтів, серед яких були не лише лучани, а й туристи. Побродивши по Старому місту і Луцькому замку, вони охоче заходили сюди випити ароматної кави і поспілкуватися із особливими офіціантами, насолодитися атмосферою щирості і тепла. До речі, заклад розташований у підвальному приміщенні старовинної аптеки-музею на вулиці Драгоманова, 11. Настя, яка теж має відношення до кавового бізнесу, опікувалася ним із початку відкриття, контактувала із його засновницями — мамами офіціантів із синдромом Дауна Оленою Мельник і Ларисою Новосад.
«Старе місто» — єдина кав’ярня не лише у Луцьку, а й, певне, в Україні, де працюють «сонячні офіціанти».
— Коли вже працював літній майданчик закладу, я зайшла сюди, аби поговорити із мамами хлопців, і вони поскаржилися, що продали за день лише 20 філіжанок кави, — розповідала Анастасія. — Це дуже мало. Сказали, що доведеться закриватися. Мені стало прикро. Адже «Старе місто» — єдина кав’ярня не лише у Луцьку, а й, певне, в Україні, де працюють «сонячні офіціанти». Хотілося якось підтримати її. Проте фінансова допомога не поліпшить ситуації. Має бути вона і від мешканців міста та влади. Не обов’язково грошима. Можна ж просто прийти, купити каву і тістечка. Хотілося привернути увагу всіх до закладу. Виникла ідея організувати свято, залучити до його проведення волонтерів, спонсорів.
Шлях від задуму до реалізації був коротким. Анастасія зізнається, не сподівалася, що за тиждень вдасться влаштувати таке багатолюдне свято з ароматом особливої кави, якою пригощали гостей, з тістечками, спілкуванням друзів. А готувати смачнющий напій хлопцям -офіціантам на волонтерських засадах допомагала її тезка бариста Настя, технічне забезпечення взяв на себе «Medison rent». Жоден із артистів, підприємців, до кого зверталася організаторка за підтримкою, не відмовив. До проведення свята долучилася навіть патрульна поліція міста і волонтери з Німеччини Оксана та Штефан. Тож були тут і розваги для дітей від студії «Колір», бульбашкове шоу, розіграші призів і багато музики, пісень, жартів. Свої номери презентували Анастасія і Олександр Гарбузи, тріо Денисюків, знана на Волині співачка Галина Конах, квартет «Лучано», мешканці Луцького геріатричного пансіонату… Гостей розважав ді-джей Strayder, ведучі Ольга Поліщук та Андрій Попов.
— Це було неймовірно, — ділилася враженнями мешканка геріатричного пансіонату Тетяна Білітюк. — Ми виступали із гумористичною сценкою і піснями, веселили присутніх і самі отримали море позитиву.
— Хочемо подякувати Насті за гарний захід і чуйне серце, — додала директорка Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк. — Вона опікується і нашим закладом. Співпрацюємо з нею вже два роки. Торік допомогла здійснити мрію одного з підопічних — відвідати рідне село.
За словами Анастасії Рудик, «День кави і творчості» відтепер у «Старому місті» відбуватиметься щорічно.