Як врятувати праску. Господарські секрети
Поки вона нова, то чудово справляється зі своїми завданнями, проте з часом може вас засмучувати
При неправильному виборі температури або способів прасування, на ній швидко з’являється нагар. У результаті ваш улюблений одяг може бути зіпсутим. Ось найефективніші способи, як почистити праску.
Перш ніж розпочати роботу, з’ясуйте характеристики електроприладу, з якого матеріалу виготовлений. Так, тефлонову або ж керамічну підошву не можна обробляти абразивними матеріалами. Для них слід використовувати інші методи чищення.
Сіль. Якщо наліт на прасці свіжий, вона справиться з ним. Насипте її на папір і водіть нею по солі, попередньо прогрівши прилад, до тих пір, поки наліт не зникне.
Парафінова свічка. Загорніть її у бавовняну тканину і розтирайте робочу частину праски. Нагар має залишатися на тканині. Однак не забувайте, що під час чищення віск буде плавитися і капати, тому заздалегідь підготуйте якусь посудину, щоб збирати його.
Перекис водню. Бажано брати 3–процентний. Змочіть ним ватний тампон і почніть відтирати чорні плями на холодному електроприладі. Перекис може повністю розчинити наліт або ж істотно полегшить його видалення.
Тефлонову або ж керамічну підошву не можна обробляти абразивними матеріалами.
Оцет. Протріть робочу частину праски ватним тампоном, попередньо змоченим у ньому. Якщо не вийде видалити темні плями, то додайте до нього нашатирного спирту. Співвідношення має бути таким: частина оцту і стільки ж спирту. Перед початком процедури накрийте пляму тканиною, змоченою оцтом. За 2 години наліт розчиниться і його можна легко витерти серветкою.
Харчова сода. Розмішайте у склянці води кілька її ложок. Потім змочіть тампон у цьому розчині і протріть ним холодну підошву.
Спеціальний олівець для очищення праски. Придбати його можна в магазинах, де продаються господарські товари, або ж у відділах побутової хімії. Користуватися ним просто: нагрійте прилад, промажте олівцем підошву, щойно він роз’їсть нагар, проведіть праскою по тканині без ворсу — і все.
Рідина для зняття лаку. Змоченим у ній або ж ацетоні ватним тампоном протріть проблемне місце на електроприладі. Цей метод ефективний, якщо нагар залишився від синтетичних тканин.
Чим чистити парову праску. У ній найчастіше утворюється накип, якщо ми неправильно використовуємо її. Скажімо, заливаємо неочищену воду просто з–під крана. Щоб вона працювала довше і не залишала на одязі слідів, не утворювався накип, перед прасуванням додайте в склянку води 10 мл лимонної кислоти. Розчин попередньо збовтати. Після цього можна заливати у відсік для води. Там його необхідно протримати хоча б з пів години. А вже тоді нагрівайте праску і запускайте режим випуску пари.