Ох вже ця орхідея!
Чимало любительок домашніх квітів скаржаться, що вона надто примхлива. Але насправді доглядати за нею нескладно. Головне — знати лише кілька правил поливу
Орхідеї мають різновиди. Лідером серед усіх є фаленопсис. Його найчастіше дарують. Тому й розберемось з усім на його прикладі. Слід сказати, що частота поливань напряму залежить від кількох факторів: температури повітря, вологості, складу субстрату, об’єму горщика, життєвого циклу і пори року.
Як визначити, що рослина хоче пити
- Коріння має блідо–зелений або білий відтінок. Якщо достатньо вологи, то воно буде зеленим.
- Стінки горщика сухі. Коли на них є навіть кілька крапель, не варто поливати.
- Горщик із рослиною став надто легким.
- Починають в’янути листки вазона.
Влітку орхідею поливайте раз на тиждень, а взимку — не частіше двох разів на місяць.
Якщо коріння на поверхні горщика сухе, це не означає, що він хоче пити. Влітку орхідею поливайте раз на тиждень, а взимку — не частіше двох разів на місяць. Воду можна брати із крана, але за умови, що вона трохи відстоялася або пропущена через фільтр. Солі та інші елементи, які є у ній, можуть завдати шкоди квітам.
Найкращий спосіб зволожити вазон — занурити його на 15 хвилин у воду. Орхідея насититься нею тоді, коли з’явиться волога на верхньому шарі коріння. Допустимий і верхній полив, але його слід робити обережно. Стежте, щоб вода не потрапляла на пазухи листя, оскільки це може спричинити загнивання. Лийте до тих пір, поки краплі не почнуть витікати крізь отвори. Процедуру повторіть тричі.
Можна використовувати і воду з крана, але нечасто. Такий спосіб найбільш наближений до природи, бо імітує дощ. Він стимулює ріст рослини. Робіть це у ванні і стежте за температурою води, щоб вона була не зовсім холодною.