Ех, «стакан під подушку не покладеш…» Конкурс знавців
Зате можна «Цікаву газету на вихідні», як запропонувала нам Тетяна Репетило зі славного черкаського села Гуляйполе. Такого висновку вона дійшла, розгадуючи завдання 28-го туру нашого інтелектуального конкурсу
«Перечитала цей випуск «Цікавої газети» чотири (!!!) рази від першої сторінки до останньої, включаючи програму телепередач і адресу редакції, але ніякої подушки не знайшла. А покласти щось треба. От я і вирішила: «Положу «Цікаву газету» — річ добротна, оригінальна, корисна, шкоди від неї не буде. Пам’ятаю, що під час мого студентського періоду життя дехто з нас, коли щось не розумів, не міг вивчити чи запам’ятати — ховав під подушку книжку чи конспект. Вважалося, що це сприяє вирішенню різних проблем із навчанням. Тож і я зробила висновок: не можеш розв’язати — клади «Цікаву» із завданням під подушку. Думаю, що в гарбузі ваша і наша чудова газета. На цьому і прощаюся. Креативності вам і натхнення. А за завдання не знаю навіть дякувати чи ні, тому що я об нього мало голову не зламала…»
Тепер швиденько повторимо запитання, відповідь на яке вже так активно обговорюємо з пані Тетяною.
«Гарбуз із секретом» — 28 (2020)
Друзі, уявіть, що ми перебуваємо в прямокутному приміщенні. У кожного в руках «Цікава газета на вихідні». ☺ Це так я перефразовую на свій манер фрагмент із відомої багатьом історії, героям якої також дісталися «близнюки». Втім, у ваших руках таки справді зараз «Цікава газета на вихідні» або ви відкрили її електронний варіант на сайті volyn.com.ua, що мене, Грицька Гарбуза, дуже тішить. ☺
А потім у цій історії настають події і з’являються–зникають речі, які можна охарактеризувати такими висловами: «веселі яйця», «вітамінозне катування», «лікування голодуванням», «перша людина в організації після мене», «троєборець», «космічний бумеранг», «Монте–Карло», «Лондон», «Love me!» і «поцілунок». ☺
Ой, «багато тексту», як сказав би наш шеф і один з учасників тих пригод. А заховали сьогодні ми одиночний неїстівний предмет, який у цій історії опинився під подушкою.
Що знаходиться у гарбузі?
Перед тим, як оголосити правильну відповідь, запропоную вам один діалог.
«– Навіщо ви ложку під подушкою тримаєте?
— Ну, а де ж мені її тримати?
— У стакані.
— Але ж стакан під подушку не покладеш.
— А навіщо вам стакан під подушкою?
— Та не навіщо! Ось я і поклав під подушку тільки ложку».
Ну що? Згадали??? Стукаєте тепер себе по голові, що не докумекали до відповіді?! Бо набагато міцніші завдання розкушували, як горішки. А тут… «Соображать надо, как говорят в Монте-Карло». Тепер хутчіш вмикайте комп і в Youtube переглядайте чудову кінокомедію Леоніда Гайдая «Спортлото–82» і ще раз розбирайте до дрібниць наше питання.
Ми ж оголосимо переможців туру. І хоч правильну відповідь — слово «ЛОЖКА» — отримали лише від 4 наших учасників. Проте, за умовами конкурсу, переможців має бути всього два (тріумфатора конкурсу історій, як шукали розгадку, сьогодні не оголошуємо). Тому ми знову вдалися до жеребкування. І допомогла його провести загадкова і чарівно-зваблива дописувачка наших видань Ші Мур. Вердикт її тендітної руки такий: по 100 гривень відправляються до Анатолія Скальта із міста Жмеринка Вінницької області («Ты в нашей организации первый человек — после меня», «Много текста», «Кому апельсины, кому витамины?» Ох і насмішили ви мене з цим запитанням. Я одразу пригадав коронні фрази з кінокомедії «Спортлото-82», залюбки переглянув її ще раз і знайшов відповідь у сценці в купе») і Василя Гумена з селища Степань Сарненського району Рівненської області («Зізнаюсь, відповідь мені підказав син. Коли після цього я ще раз переглядав цей чудовий фільм російською мовою, але титрований українською, згадав, як служив у Латвії у 1969–1971 роках. Там фільми на республіканському телебаченні крутили латвійською мовою, лише титри були російською. Уявляєте? В ті часи! А Україна на 29-му році Незалежності часто показує стрічки російською — лише титри українською. Далеко нам у патріотизмі до прибалтів… Ще тоді моя знайома дівчина Регіна казала: «Москва — це велике село, а наша Рига — маленький Париж!»).
Перед тим як оголосити нове завдання, переможців просимо надіслати на адресу редакції копії першої і другої сторінок паспорта (або ID–картки) та ідентифікаційного коду (телефон нашої бухгалтерії: (0332) 72–71–07).
«Гарбуз із секретом» — 33 (2020)
Кажуть, любов зла — полюбиш і козла. Або, звиняйте, — козу. Наш герой теж потрапив у ці міцні тенета любові. Здавалось, готовий був дістати для неї зірку з неба. Але оскільки не міг літати і був ще зовсім юний, то заробляв їй на подарунки іншим чином, щоразу ризикуючи життям. Хоч, звісно, мріяв одного дня розшукати скарби, щоб вона нарешті сказала йому таке омріяне: «Люблю». Але поки що чує від цієї звабливої білозубої панночки, що вони — ніяка не пара, мовляв, забирай свої дешеві дари, бо їй в одному місці стократ солідніші презенти щоразу пропонують справжні чоловіки–казанови…
Цю історію нерозділеного першого кохання на березі вітчизняної перлини нам розповіла заслужена вже понад 30 років в Україні людина. Щоправда, нині вона перебуває в «Чистилищі». Заслужено.
Далеко нам у патріотизмі до прибалтів… Ще в кінці шістдесятих — початку сімдесятих моя знайома дівчина Регіна казала: «Москва — це велике село, а наша Рига — маленький Париж!»
А в гарбузі сьогодні ми заховали особливий літній одяг, у який був одягнутий наш закоханий герой з історії. Точніше, листок із написом цього одягу з 5 букв.
Що знаходиться у гарбузі?
Слово–відповідь треба надіслати до 24 серпня тільки у вигляді sms–повідомлення на номери: 0501354776 і 0672829775 (наприклад: «М’яч», «Три ведмеді», «Вінстон Черчилль»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні при розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну ([email protected]) найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
Будьте крепко здорові!
Грицько ГАРБУЗ