У Тунелі кохання цілувалися індуси, зірки шоу-бізнесу і Порошенко (Відео)
Торік сюди щомісяця приїздили десятки тисяч туристів. А от нині через пандемію коронавірусу людей тут небагато. Ми побували в цій унікальній місцині на Рівненщині, щоб дізнатися, чи здатен COVID-19 зіпсувати тамтешню романтику
—Напевно, не залишилося країни, жителі якої ніколи нас не відвідували. Я тут 6 років працюю, бачила туристів з Америки, Англії, Ірану, Бельгії, Індії, Кореї, Японії… Цей перелік можна продовжувати дуже довго. Цього року іноземців мало, бо карантин, але українців вистачає, — каже продавчиня сувенірів Лариса Кулакова.
Атмосфера тут і справді тепла: працівниці розповідають любовні історії, пропонують магніти, закохані фотографуються, гуляють, тримаючись за руки, а самотні вірять, що зустрінуть свою половинку. Серед відвідувачів і родина з Харкова: Катя й Антон приїхали на Рівненщину вдруге.
— Ми познайомилися у метро. Тепер маємо двох діток, вирішили здійснити сімейне турне: з Тараканівського форту подалися сюди — таке місце важко пропустити, — ділиться жінка.
У мене немає дружини, але якщо кажуть, що тут живе любов, то, може, й правда невдовзі зустріну своє кохання.
Вражений тутешньою природою й Анатолій Діхтяренко — житель села Вознесенське, що на Черкащині.
— Я подорожую сам. Про це місце багато чув, тому захотів побачити на власні очі. У мене немає дружини, але якщо кажуть, що тут живе любов, то, може, й правда невдовзі зустріну своє кохання, — розповідає чоловік.
За словами Лариси Кулакової, інформація в соцмережах щодо довжини тунелю неправдива.
— В інтернеті вказано, що протяжність дороги близько 4 кілометрів, але це не так. Насправді — 6,3 кілометра: 4,3 км — колія, пристосована для туристів, а інші 3 км — дика природа.
За час існування цього дива хто тут тільки не прогулювався. Жінка розповіла, що романтику шукали затяті мандрівники, індійські режисери, зірки шоу-бізнесу і навіть експрезидент Петро Порошенко.
— Десь тиждень тому Дмитро Комаров разом із коханою приїздили. Леся Нікітюк, Сніжана Єгорова, Василь Вірастюк і Петро Порошенко з дружиною теж тут бували. Останні купили багато сувенірів, а потім фотографувалися, — поділилася Лариса.
А от колега жінки Марія Федоришина каже, що найбільше їй запам’яталися гості з Індії.
— Люблю всіх, а от індусів найбільше: вони навіть переодягалися тут, щоб фото гарне зробити, — дуже яскраві люди. Поїзди в тунелі їздять повільно, тому, аби їх побачити, іноземці досить довго чекали.
Як відомо з відкритих джерел, індійці в Тунелі кохання навіть знімали фільм, бо, коли побачили фото, були вражені його красою. На запитання, чому ж так багато людей обирають саме це місце для відвідування, тутешня жителька Валентина Яворська відповіла:
— Вони приїздять, аби знайти любов чи зміцнити її. Поблизу є арка для розпису, готель, ресторан… Усе для романтики.
Мешканці селища Клевань кажуть, що, за легендою, колись пара закоханих змушена була розлучитися, бо хлопець пішов на війну. Потім він потрапив у полон, а дівчина два роки постійно сюди приходила, чекаючи свого судженого. Подейкують, що з тієї пори там оселилася любов, тому й сформувався живий коридор.
— Спочатку це була алея кохання, а коли гілля сплелося, почали називати тунелем, мовляв, дерева цілуються, — пояснила Лариса Кулакова.
Ірина КРАВЧУК