У Шклині на Горохівщині – найбільший прапор на Волині
Цьогоріч над селом гордо замайоріло десяте знамено! Ювілейне! Свого часу стяг підняв увись директор ПП «Злагода» ТМ «Святко» Микола Линчук
Микола Петрович живе із сім’єю в Луцьку, але Горохівщину називає рідною вже понад два десятиліття. На її привітній землі він робив свої перші успішні кроки підприємця. Всіх, із ким знайомиться, завжди дивує не лише фаховістю в обраній справі.
Чоловік може детально розповісти про своє родове коріння. Генеалогічне дерево скрупульозно дослідив ще юнаком. Гордиться, що його діди-прадіди Линчуки були найщирішими українцями, хліборобами, крамарями. Наполегливо займалися самоосвітою, передавали у спадок дітям і внукам книги. Поміж тим винайшли свій рецепт надзвичайно смачної ковбаси, яким і досі користується пан Микола, налагодивши вже відоме власне виробництво ковбасних виробів із красномовною назвою «Святко».
А ще він може хоч добу декламувати напам’ять вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Ліни Костенко, багатьох інших поетів–класиків. Якщо випадає вільна від роботи хвилина — присвячує її читанню. Коли в Україні почалася війна з російським агресором, чи не щотижня спілкувався з волонтерами, виконуючи замовлення воїнів із Донбасу.
Розміри полотнища — 3х5 м, тож ним здалеку милуються всі, хто простує трасою до обласного центру.
Мудрі українці вже давно помітили: яка хата — такий тин, а який батько — такий і син. Свого Володимира пан Микола виховав на родинних традиціях. Він — депутат Горохівської районної ради й керівник торговельного закладу «Злагода» в Шклині. Так само має власну думку, почуття відповідальності, цінує доброчинство, не відмовляючи в безкорисливій допомозі храмам і хворим, скривдженим долею людям.
Великий прапор над «Злагодою» має за честь піднімати вже кілька років поспіль. Знає, як ніхто інший, що батько з найщиріших почуттів до України ініціював його пошиття. Унікальність цього стяга в тому, що він найбільший на Волині, а можливо, й в Україні. Розміри полотнища — 3х5 м, тож ним здалеку милуються всі, хто простує трасою до обласного центру. І шклинці не обминають нагоди з гордістю підняти до нього очі. До слова, прапор шиють на замовлення в Луцьку з якісного шовку.
Щоб помилуватися таким своєрідним освідченням своїй країні, на узбіччі біля «Злагоди» зупинялися поляки й білоруси, словаки й німці… Фотографуються біля величного стяга кольорів неба й пшениці, щоб у своїх країнах розповісти про патріотизм українців. Та Линчуки в один голос кажуть, що найбільшу радість відчувають, коли бачать, з яким захопленням на державний символ дивляться їхні шестирічний Мирон і восьмирічний Марко. Старшенький уже підспівує дідусеві Гімн України, а молодший знає, що голосувати треба «за того, хто не дружить із Путіним».
А 23 серпня, у День Прапора України, під знаменом у Шклині державний славень працівники «Злагоди» заспівають у вишиванках.
Раніше ми повідомляли, як у Києві на печерських пагорбах на 90-метровому флагштоку підняли синьо-жовте знамено розміром 16 на 24 метри.