Рецепти для господинь: На сонечку засмагли помідори…
До смаку він в кожній страві: Сік, аджику і приправи, Соус, супчик і салат З апетитом всі їдять.
«Привіт із літа»
Думаємо, сподобається тим, хто в сезон полюбляє салат зі свіжих огірків та помідорів. Така заготовка має солодкуватий смак, у міру пряна, ароматна
Інгредієнти: 2 кг помідорів, 0,7 кг огірків, 7 великих болгарських перчин різного кольору, 4 середні цибулини, 2 невеликі головки часнику (або 1 велика), 1 гострий перчик, 150 мл олії, пучок кропу, пучок кінзи, сіль до смаку, перець горошком, лавровий лист.
Приготування. Овочі ретельно вимити під проточною водою. Нарізати помідори скибочками, огірочки — тонкими кружальцями, перець — смужками чи великою соломкою, цибулю — кільцями. Дрібно нашаткувати зелень та гострий перець. Часник розтерти у ступці або пропустити через прес. Зсипати все в миску чи каструлю, посолити за смаком, влити олію, ретельно вимішати і залишити за кімнатної температури на 20–25 хвилин, поки овочі пустять сік. Тоді у стерилізовані літрові слоїки покласти на дно по кілька горошин чорного перцю, лавровий листок, далі заповнити їх салатом, рівномірно розподіляючи рідину, що утворилася. В кожну банку додати по 1 ч. л. цукру, накрити кришками і стерилізувати 35 хвилин, потому влити по 1 ч. л. оцту на слоїк і варити ще 5–7 хвилин. Закатати банки із салатом, перевернути догори дном і вкутати до повного охолодження.
Спробуйте — не пошкодуєте!
Пряний томатний суп із вермутом
Хочеться оригінальної першої страви? Скуштуйте легкого помідорного супчику
Інгредієнти: пучок зелені селери, 3–4 ст. л. вершкового масла, 1,5 кг стиглих помідорів, 3–4 зубчики часнику, 150 мл вермуту, 1,5 л курячого бульйону, 0,5 л жирних вершків, мелений білий перець, сіль, суміш сухих трав (петрушка, тим’ян, орегано) — до смаку.
Приготування. Селеру помити, обтрусити і дрібно посікти. У великій каструлі розтопити вершкове масло, всипати селеру і тушкувати на середньому вогні 8–10 хвилин. Помідори ошпарити, очистити от шкірки, дрібно порізати, часник потовкти, додати в каструлю, залити все бульйоном та вермутом, всипати сіль і спеції, довести до кипіння й варити на слабкому вогні протягом 30– 40 хвилин. Влити вершки, за потреби досолити до смаку і томити на невеликому вогні ще 10–15 хвилин, не доводячи до кипіння.
«Два в одному»
Задовольнити забаганки любителів і помідорів, і маринованих слив — легко! Вийде смачно й незвично. Знадобляться томати–«сливочки» або чері, а сливи підійдуть тверді, не зовсім стиглі, кислуваті
Інгредієнти: 250 г помідорів, 250 г слив, 1 лавровий лист, по 3 горошини запашного і чорного перцю, 3 гвоздики, 900 мл води, 0,5 ст. л. солі, 2 ст. л. цукру, 50 мл оцту.
Приготування. На дно банки покласти лавровий лист, заповнити її сливами і томатами. Залити окропом, залишити на 10 хвилин. Злити рідину в каструлю, долити 100 мл води. Всипати сіль, цукор, прокип’ятити 5 хвилин. У слоїк вкинути спеції, влити оцет, залити гарячим маринадом, закатати стерильними кришками.
Помідори «під ковдрою»
Смачна закуска на святковий стіл
Інгредієнти: 2–3 помідори, 1 ст. л. сметани, 1 ст. л. майонезу, 2 зубці часнику, 30–40 г твердого сиру, сіль, перець — до смаку, кріп для оздоблення.
Приготування. Помідори помити й нарізати скибочками. Для соусу змішати сметану, майонез, розтертий часник та сіль, за бажанням можна додати дрібно посічений кріп, злегка збити виделкою і поставити в холодильник на пів години. По 1 ст. л. готового соусу викласти на помідорні скибочки, зверху притрусити тертим сиром і прикрасити кропом.
В’ялені томати
Ця закуска родом із Середземномор’я, де помідори готують на сонці. У наших широтах господині успішно користуються духовками й електросушарками, не надто відступаючи від оригінальної технології
Інгредієнти: 2 кг помідорів–«сливочок», 1 ч. л. базиліку сушеного, 0,5 ч. л. сушеного тим’яну, 1 лавровий листок, дрібка сушеного часнику, 1 гвоздичка, 250 мл рафінованої оливкової олії, 0,5 ч. л. сушеного розмарину, 1–2 горошини духмяного перцю, дрібка солі (найкраще морської), кілька горошин чорного перцю.
Приготування. Помідори помийте і розріжте навпіл. Чайною ложкою виберіть із них серцевинку з насінням. Викладіть на застелене фольгою деко зрізом донизу половинки томатів, попередньо злегка присоливши кожну. Розігрійте духовку до 120 градусів. В’яльте помідори 2 години на режимі конвекції. Якщо у вашої духовки нема такого режиму, зробіть за допомогою намоченого в холодній воді дерев’яного брусочка щілину між духовкою і дверцятами: вентиляція потрібна, щоб томати не пересушилися. Через 2 години знизьте температуру до 100º і сушіть ще 2–3 години. Час в’ялення залежить від соковитості плодів, тому заглядайте час від часу в духовку і діставайте достатньо прив’ялені половинки, решта хай доходить. У добре вимитий і висушений слоїк всипте на дно всі спеції і складайте в нього вийняті з духовки готові помідори. Коли наповните, нагрійте олію, але не кип’ятіть, залийте томати до середини банки, злегка струсіть її, щоб вийшло повітря знизу, затим долийте доверху, під саму кришку: олія має покривати помідори повністю. Закрутіть кришку і кілька разів збовтайте банку, щоб кришка також змастилася олією — це запобігатиме утворенню конденсату. Накрийте слоїк рушником і залиште до цілковитого охолодження. Зберігати в’ялені помідори можна за кімнатної температури, але відкриту банку тримайте в холодильнику.
Італійський салат «Панцанелла»
Цю традиційну страву на Апеннінах готують найчастіше влітку із сезонних овочів і білого підсушеного хліба. Пропонуємо найпопулярніший класичний варіант цього салату, який за бажанням можна урізноманітнити додатковими складниками: оливками, болгарським перцем, каперсами, анчоусами
Інгредієнти: 400 г помідорів, 250 г огірків, 1 фіолетова цибулина, 200 г підсохлого білого хліба чи батона, 5–7 листочків базиліку, 1,5 ст. л. білого винного чи яблучного оцту (або за смаком), 3 ст. л. оливкової олії, сіль, чорний мелений перець — за смаком.
Приготування. Цибулю почистити і порізати кільцями, викласти у миску, полити оцтом (1,5 ст. л.), додати сіль (1 ч. л.), перемішати і залишити на 5–10 хв. Помідори очистити від шкірки (попередньо ошпаривши й опустивши в холодну воду) і нарізати довільними шматками, огірки почистити і покраяти кружальцями, всипати в миску з цибулею. Туди ж порвати листочки базиліка і все перемішати. Підсохлий хліб опустити у воду, щоб розм’як, одразу добре відтиснути і покришити в салатник, додати овочі разом із соком, поперчити, заправити олією і перемішати.
Помідорні оладки
Цікава, смачна і по–справжньому літня страва
Інгредієнти: 3 великі помідори, 1 цибулина, 1 болгарський перець, 50 г шпинату, 1 яйце, 100 г кисломолочного сиру, 7–9 ст. л. борошна, спеції, сіль.
Приготування. Помідори спершу обдати кип’ятком, тоді занурити в холодну воду і зняти з них шкірку. Скласти їх, а також цибулю, болгарський перець і шпинат у чашу блендера, все ретельно подрібнити. Потім додати яйце і сир, посолити й поперчити, вимішувати, поступово підсипаючи просіяне борошно, щоб отримати тісто такої густоти, як на звичайні оладки. Смажити в олії на попередньо розігрітій пательні.