Актуальні поради: домашня хімчистка
На новій сукні з’явилася пляма. Що робити? Врятувати її можна і вдома за допомогою засобів, які завжди є під руками
Треба пам’ятати: перш ніж скористатися якимось із них, перевірте його дію на невеличкому клаптику тканини, прикріпленому до одягу. Якщо ж він не зберігся — на підгині або запасах на шви. Виводити пляму слід із вивороту, поклавши під неї шматок паперу або тканини. Тампоном із вати чи білою полотнинкою змочіть місця навколо забруднення, поступово наближаючись до його середини. Пляма не буде розпливатися — і не з’явиться «ореол» довкола. Чистити починайте слабким засобом, поступово підвищуючи його концентрацію.
На шовковій чи шерстяній тканині забруднене місце чистять, нанісши на нього гліцерин, а тоді опускають на 10–12 годин у теплу мильну воду і перуть.
Розчин аміаку з додаванням солі — чудовий засіб для видалення найрізноманітніших плям, у тому числі невідомого походження. Забруднений кавою одяг білого кольору із бавовни чи льону легко почистити сумішшю нашатирного спирту та скипидару у пропорції 1:1. Після того як зволожите пляму, залишіть на певний час, а потім виперіть у теплій мильній воді.
На шовковій чи шерстяній тканині забруднене місце чистять, нанісши на нього гліцерин, а тоді опускають на 10–12 годин у теплу мильну воду і перуть.
Плями від пива на кольоровому шовку видаляють бензином, потім прасують через два шари тканини. На білій шерстяній їх чистять розчином нашатирного спирту, на такій же бавовняній — кухонної солі.
Забруднену білим вином бавовняну тканину «рятують» пранням з милом. У воду додають трохи питної соди і спирту. На шерстяних і шовкових речах такі плями виводять сумішшю гліцерину і спирту у співвідношенні 1:1. Ватним тампоном, змоченим у ній, протріть забруднене місце.
Застарілі плями чистять розчином лимонної кислоти: чайна ложка її на склянку води.