Легендарний сотенний УПА Мирослав Симчич, який понад 32 роки провів у совєцьких таборах, у 97 зібрався в політ
Так нескорений Кривоніс хотів із літака оглянути місце героїчного бою повстанців під Космачем із радянськими окупантами, в якому брав участь 75 літ тому
«На жаль, сам Мирослав Симчич не зміг взяти участь у польоті. Напередодні в нього піднявся тиск, і лікар заборонив це робити. І хоч ветеран УПА був у бойовому настрої і рвався в небо, син зробив усе, щоби затримати батька. Та політ відбувся, і ми присвятили його Мирославу Симчичу, річниці бою за Космач та Дню Незалежності України», — повідомив організатор заходу, голова правління ГО «Меморіал» імені Василя Стуса Роман Гунда.
Перед акцією керівник Прикарпатської дитячо-юнацької спортивної асоціації малої авіації Ігор Табанюк зачитав листа одного зі своїх учнів, 13-річного льотчика Антона Лампіка, до Ілона Маска та президента США про те, що він зголошується для майбутньої експедиції на Марс. Виступив і батько Антона – український льотчик-випробувач Михайло Лампік, який був резервістом на політ у космос на «Бурані».
Сам Мирослав Симчич не зміг взяти участь у польоті. Напередодні в нього піднявся тиск.
Після урочистостей літак RV–10, виробництва США, піднявся у повітря і здійснив політ за запланованим маршрутом: Коломия, Березів (рідне село Мирослава Симчича), присілок Рушір (місце бою сотні Симчича з полком НКВС 1945 року), Космач (повстанська столиця УПА), гора Говерла, Верховина, Косів, Коломия.
Василь КІТ