«Глядачі хором сказали, що я хохол, майданутий і каструлеголовий» (Відео)
Ведучий «Вата Шоу» Андрій Полтава зізнається, що раніше був найсправжнісіньким «ватником» і дотепер найбільше боїться Юлію Тимошенко
Війна змусила змінити і роботу, і світогляд
Справжнє ім’я цього кремезного бороданя – Андрій Карпов. Псевдонім «Полтава» виник просто і передбачувано: він родом якраз із цього міста. Тут його досі впізнають перехожі, прагнуть перекинутися словом-другим. Аякже: це ж відомий на всю країну відеоблогер, який на раз–два розправиться з найбільш «упоротим» україноненависником. Чоловік ніколи не відмахується від таких експромтних співрозмовників і каже, що багато народних думок – перли, які справді варті уваги.
Блогер Андрій Полтава виріс із інженера-електромеханіка за освітою та рекламника за місцем роботи Андрія Карпова. Його самого і весь спосіб життя змінила війна. Та воювати чоловік став не на передовій, а на не менш важливому інформаційному фронті.
Як сам розповідає, не одразу мав що сказати тим, хто вважав, що «русские — наши братья и мы ж так хорошо с ними жили». Ясність у власні думки принесло волонтерство, яким Андрій, не вагаючись, зайнявся з перших днів війни. Збирав та возив усе, чого потребували хлопці. Станом на лютий 2018 року доправив на фронт допомоги на мільйон гривень, а ще купу техніки, вартість якої вже й не рахував. Коли матеріальне становище армійців покращилося, волонтерство само собою переросло в інший вид допомоги, який ані оцінити, ані порахувати неможливо. Чоловік став відкрито говорити про все, що побачив і зрозумів за ці роки.
Квартирні розмови з росіянами дивилися двісті тисяч глядачів
Андрій починав із несерйозного відеоблогерства: «Перший мій досвід був на ігровому інтернет-каналі. Але його я «вбив», коли почав зачіпати політику. Через мою позицію глядачі розбіглися, канал закрився. Аудиторією на ньому були переважно росіяни, які з початком подій на Майдані хором сказали, що я хохол, «майданутий» і «каструлеголовий».
Андрій Полтава втілив мрію доброї половини сучасних підлітків — бути відомим відеоблогером і ще й заробляти цим на життя.
Позиція Андрія була як ніколи однозначною – він словом нещадно травив усе, що в мережі називають «ватою». На більш зрозумілій мові це означає сліпа, обумовлена тільки однобокою пропагандою впевненість у політиці Росії як єдино правильної, недалекість, яка диктує другосортність «хохлів» і всього з ними пов’язаного. Української мови нема, українці – недолюди, підгодовані сумнозвісними наколотими апельсинами, Бандера – терорист…
Зараз Андрій Полтава має для боротьби з «ватниками» непогану платформу. Він є автором і ведучим унікального для українського телепростору «Вата Шоу», яке з 2018 року можна було дивитися на телеканалі «Прямий».
До цього часу воно мало таку ж назву і транслювалося в інтернеті. Там чоловік бесідував із росіянами в чат-рулетці на політичні теми. Це була не студійна, а звичайна квартирна невимушена розмова, а тому дуже справжня і показова. Чим живуть росіяни, що думають – нехитрі теми били рекорди популярності: блог мав понад двісті тисяч підписників і вимагав більшої «сцени», якою і став згодом популярний телеканал. Ну а з телевізійної платформи безапеляційний і прямий Андрій впевнено вступив у політичне життя – у 2019-му році був кандидатом у народні депутати від «Європейської солідарності».
«Першим «ватником» був я»
Зараз блогер самокритично аналізує, що його свідомість довго йшла до того, аби сформуватися в такому вигляді, якою її тепер бачать глядачі, і навіть жартома зізнається, що першим «ватником» був, можливо, він сам:
«У 2013 році, якщо б мене запитали, що ти думаєш про Росію, я б сказав, що там такі ж люди, як і ми. Коли почалися події на Майдані, щиро почав розповідати їм, чому люди туди вийшли, що відбувається. Правда, на той момент вважав, що росіяни – братушки, такі ж адекватні, як і ми. Але потім виявилося, що ніякі вони не братушки. Я розповідав їм про проблеми в Україні, вони все це слухали та сміялися мені в обличчя. Тоді став переосмислювати і першим почав змінюватися я. Зрозумів, що росіяни не такі, якими їх собі уявляв, що вони ментально від нас дуже відрізняються. І в підсумку дійшов до мого такого негативу, який ось перейшов з інформаційного шоу в більш «тролінговий» формат».
Андрій Полтава втілив мрію доброї половини сучасних підлітків – бути відомим відеоблогером і ще й заробляти цим на життя. Хоча перші три роки навіть сам не сприймав цю справу як роботу, яка приноситиме прибутки. Це був просто соціальний проєкт, який давав змогу висловлюватися перед досить широкою аудиторією. Але незабаром чоловік почав отримувати матеріальну підтримку від глядачів і спрямовувати її на допомогу Збройним силам. А з ростом популярності почали надходити прибутки від переглядів на YouTube:
«Гроші дають блогеру незалежність. Я глядачам завжди кажу: якщо ви не платите своєму блогеру, то це як з армією – не годуєш свою, то годуєш чужу».
За свою безальтернативну патріотичну позицію Андрій Полтава часто отримує віртуальні погрози, але в реальні вони поки не переходять: «Метр дев’яносто зросту і сто п’ятдесят кілограмів ваги переконують моїх опонентів, що виходити з інтернету мені поперек дороги, мабуть, не варто».
А от кого він щиро побоюється, то це Юлію Тимошенко. Але мова тут уже не про фізичну розправу. Каже, вона страшна тим, що хитра і розумна, і її керівництво для країни було б як торнадо – швидко, агресивно, а в результаті – голі й босі.
За матеріалами tribuna.pl.ua, atr.ua, tv5.zp.ua, censor.net.ua.
«Вата» не взялася з нічого
Андрій Полтава переконаний, що стадний інстинкт і безгосподарність наших північних сусідів мають історичне пояснення
«Я вважаю, що ми – нащадки НЕ козаків. Мене взагалі коробить цей нав’язаний совдепією образ, мовляв, українці походять від козацтва. Ні! Ми – хлібороби. А росіяни – вони в основному кочівники, нащадки племен–збирачів. Може, не стільки в антропологічному сенсі, скільки в етнічному, інтелектуальному.
Чому в українців хатка побілена, парканчик, все облаштовано? Тому що українці вели осілий спосіб життя, обробляли землю. А росіяни – це кочові племена. І Росія велика: тут напаскудив, перейшов на інше місце. Юрту, шкуру склав, зібрав і пішов. Їм не потрібен був осілий спосіб життя, тому там хати і виглядають такими розвалюхами».