Доброго дня вам, люди: у Ярославки Журавель тепер зламані крила (Погода, рецепт, оголошення)
Історія одного фото. Болючого і сильного. Про маленьку дівчинку Ярославку Журавель, якій обітнули крила. Того дня, коли загинув її тато. Його кинули вмирати підстреленого ворогами просто в полі. Вона, дочка розвідника, стояла на Марші захисників України на Хрещатику. Цю світлину побачили сотні українців, вона швидко розлетілася по соцмережах та сайтах. Бо що може бути трагічніше за це дівча з портретом тата?
Людмила ВЛАСЮК
«Ярослав був людиною не випадковою, він сам визвався забирати тіло свого побратима Дмитра Красногрудя — вони з ним разом із 2015 року.
У групі розвідників були ще два молоді хлопці, Ярослав одразу сказав: у мене є родина, двоє дітей, а вони ще 20-річні, тому це моя місія… Коли поверталися по тіло командира, Ярослав ішов першим, за ним — сапери. Це була офіційна евакуаційна група, яка мала забрати тіло загиблого лейтенанта Красногрудя.
Хтось одягнув вишиванку і слухав пісні далеко не високого змісту, а хтось, як ця дитина, тримав у руках зів’ялий соняшник. І гірко плакав.
Із противником було досягнуто домовленість про припинення вогню. Тільки вони вийшли з яру на пагорб, першим на весь зріст ішов Ярослав. Не дійшов до Дмитра кроків п’ятнадцять-двадцять, як з того боку відкрили шквальний вогонь…»
Цитую допис Дмитра Чекалкіна у фейсбуці. Слова про військових ранять сильніше за кулі...
Кожен справді мав цьогоріч такий День Незалежності, на який заслуговує, як його відчуває. Хтось одягнув вишиванку і слухав пісні далеко не високого змісту, а хтось, як ця дитина, тримав у руках зів’ялий соняшник. І гірко плакав. За татом-Журавлем.
«Перегляньте своє зілля, яке придбали на Спаса, бо, може, і у вас там… амброзія»
Як і годиться, на свято Преображення Господнього мешканка Луцька вирушила до церкви. Яблука і мед взяла з дому, а букетик купила біля храму
Мирослава КОЗЮПА
Після служби жінка прийшла в гості до дочки. Поділилася освяченими дарами, а квіти поставила у вазу. Через якийсь час молода господиня відчула дискомфорт, почався нежить, утруднилось дихання.
Жінка занепокоїлася, бо нещодавно відвідувала лікарню, тож чи не могла принести звідти якусь інфекцію? Втім, робити поспішних висновків не стала. Коли ж поглядом кинула на букет освяченого зілля, побачила в ньому… амброзію. Як відомо, ця рослина є сильним алергеном. А оскільки цвіте вона довго — від кінця липня і до перших приморозків, має гарний яскраво-жовтий колір і росте обіч доріг, то привертає до себе увагу. Часто люди у гонитві за грошима (а саме така справжня мета у багатьох, хто перетворює у великі релігійні свята подвір’я церков на ярмарки) не усвідомлюють, що можуть завдати шкоди іншим.
— Скільки вже говорили по телевізору, писали в газетах, у тому числі «Волині», про небезпеку амброзії — все одно люди не реагують. Вплітають отруйні квіти у святкові букети, не думаючи, що для алергетиків вони можуть бути життєво небезпечними! — каже постраждала пані Людмила. — Перегляньте своє зілля, яке придбали на Спаса, бо, може, хтось із вас чи члени вашої родини, як і я, стали почуватися погано, але не виявили причини. Амброзія — це зовсім не «напій богів», як її іноді називають, а злісний бур’ян.
Факт
14 842 маленьких волинян підуть цьогоріч у перший клас. Це трошки менше ніж у минулому навчальному році, тоді їх було 15 077. На Нову українську школу, яка реалізується в краї, виділено 40 мільйонів гривень. Загалом у середніх закладах освіти області здобуватимуть знання 142 300 школярів, це на 300 більше ніж у навчальному періоді 2019/2020 рр.
Спробуйте — не пошкодуєте!
Лечо з баклажанами
Інгредієнти: 3 кг помідорів, 3 кг баклажанів, 3 кг солодкого перцю, 1 кг цибулі, 1 скл. олії, 1 скл. оцту (6%), 1 скл. цукру, сіль за смаком.
Приготування. Помідори перемолоти через м’ясорубку. Баклажани і перець порізати чималими кубиками, цибулю — півкільцями. Синенькі щедро посолити й залишити хвилин на 20, потім промити і зцідити. Зсипати овочі в каструлю, додати олію, оцет, цукор, посолити до смаку. Все вимішати і поставити на середній вогонь, помішувати, щоб не пригоріло. Після закипання варити 25–30 хвилин, розкласти в стерильні банки, закатати стерильними кришками.
Якими ще варіантами лечо запастися на зиму, любителі домашньої консервації дізнаються з постійної рубрики «Пальчики оближеш!» у «Цікавій газеті на вихідні» за 27 серпня. А за тиждень, 3 вересня, поговоримо про торти… без випічки. Не пропустіть!
28 серпня
Сонце (схід — 6.25, захід — 20.14, тривалість дня — 13.49).
Місяць у Козерозі. 11 день Місяця.
Іменинники: Марія, Софія.
29 серпня
Сонце (схід — 6.26, захід — 20.12, тривалість дня — 13.46).
Місяць у Козерозі. 12 день Місяця.
Іменинники: Демид, Яків, Лаврентій, Борис.
30 серпня
Сонце (схід — 6.28, захід — 20.10, тривалість дня — 13.42).
Місяць у Козерозі, Водолії. 13 день Місяця.
Іменинники: Уляна, Мирон, Павло, Пилип.
31 серпня
Сонце (схід — 6.29, захід — 20.08, тривалість дня — 13.39).
Місяць у Водолії. 14 день Місяця.
Іменинники: Макар, Георгій, Денис.
1 вересня
Сонце (схід — 6.32, захід — 20.03, тривалість дня — 13.31).
Місяць у Водолії, Рибах. 15 день Місяця.
Іменинники: Андрій, Тимофій, Геннадій.
Погода
«Вже збігло літо. Господи, твори: тепер затінюй сонячний годинник»
Так поезія Рільке «Осінній день» проникливо звучить у перекладі Василя Стуса. 28 серпня відзначається свято Успіння Пресвятої Богородиці. Розпочинається молоде бабине літо, яке триває до 11 вересня. Якщо цього дня погода тиха і ясна, то й осінь буде такою ж
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Світлани Дриганюк, 28 серпня — мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 9–14 градусів тепла, вдень — 18–23 вище нуля. За багаторічними спостереженнями, 28 серпня найтепліше було 2015 року — плюс 33, найхолодніше — 1984-го — 4 градуси вище нуля. 29-го — мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-західний, 3–8 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 9–14 градусів тепла, вдень — 23–28. 30-го — мінлива хмарність, переважно без опадів. Вітер південний, 3–8 метрів за секунду. Температура повітря вночі — плюс 13–18 градусів, вдень — 27–32 із позначкою «плюс». 31-го — хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, грози. Вітер південно-західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 13–18 вище нуля, вдень — 21–26. 1 вересня — хмарно з проясненнями, короткочасні дощі, місцями гроза. Вітер північний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 11–16 градусів тепла, вдень — 17–22.
Температура води у річці Стир — плюс 19, в озері Світязь — 17 градусів вище нуля.
У Рівному 28 серпня вранці хмар не буде — вони з’являться у другій половині дня, але ввечері погода знову проясниться. Без опадів. Температура повітря — 14–20 градусів тепла, 29, 30-го — 11–31 із позначкою «плюс», 31-го — 19–27 вище нуля, 1 вересня — 16–23 градуси тепла.
Анекдот
— Ви берете із собою у подорожі якийсь талісман, який вас завжди оберігає?
— Звісно.
— А який?
— Банківську картку із солідною сумою на рахунку.
Допоможіть знайти!
Загублений у Луцьку в районі Театрального майдану чоловічий рюкзак чорного кольору (були записник і фотографії) прохання повернути за винагороду.
Тел. 098 53 97 995.