![«Це я — твоя рибка…»](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/t/cu/3hjvgn-htyr2jwjwlpctwisnsjwsec2zppe2cut.jpg)
«Це я — твоя рибка…»
У доволі рутинній поштовій роботі таки бувають свої цікавинки. Головне — розгледіти їх небайдужим творчим оком
Світлана ЗОЗУЛЯ
Як-от цей креативний конверт, що надійшов у Луцьк із Тернополя (за штемпелем. — Авт.). Своєї повної адреси та прізвища з іменем відправник не зазначив. А одержувача названо досить особисто і з гумором — Сашундрик. До речі, адресате, було б цікаво почути історію цього незвичного листування. Якщо ви прочитали цю замітку, зателефонуйте за номером 066 850 58 03.
Невідомий адресант яскравим малюнком на конверті наче промовляє: «Це я — твоя рибка». А доставити цей лист у поштову скриньку за вказаною адресою було набагато приємніше, ніж сіру паперову масу кредитних зобов’язань. Дякую за натхнення!
Календар
2 вересня
Сонце (схід — 6.34, захід — 20.01, тривалість дня — 13.27).
Місяць у Рибах. 16 день Місяця.
Іменинники: Серафим, Север’ян, Віктор, Максим, Світлана.
3 вересня
Сонце (схід — 6.35, захід — 19.59, тривалість дня — 13.24).
Місяць у Рибах, Овні. 17 день Місяця.
Іменинники: Петро, Олександр, Тадей.
Погода
Верещить вересень, що вже осінь
Спорожніли лани, втративши пшеничну позолоту. Літо з поля переселилося до лісу. Тут цвіте верес, ще лиш збираються до вирію птахи і тільки-но почнуть визирати з-під моху й зрошеної дощами трави опеньки
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Алли Адамської, 2 вересня — мінлива хмарність, короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер північно-західний, 5–10 метрів за секунду. Нічна температура повітря — 10–15 градусів тепла, денна — від 20 до 25 градусів вище нуля. За багаторічними спостереженнями, цього дня найтепліше було у 2015 році — плюс 33, найхолодніше — 1987-го, плюс 3 градуси.
3-го — мінлива хмарність, місцями короткочасний дощ. Вітер північно-західний, 5–10 метрів за секунду. Вночі повітря прогріється до 9–14, удень — до 18–23 градусів тепла.
У Рівному 2 і 3 вересня хмарно з проясненнями, без опадів. Вітер переважно західний, 2–4 метри за секунду. Температура повітря 2-го –становитиме 17–24 градуси тепла, а 3-го — 14–20 градусів вище нуля.
А Перший дзвоник для когось уже останній
![Таким велелюдним було свято ще рік тому.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/c/t7/xtqwky-0x0-750x500-mtrgc2emq3xkbhklszmc235xdjajdt7c.jpg)
Нинішній День знань трохи особливий, для багатьох учнів незвичний. Бо через пандемію коронавірусу урочисті лінійки пройшли тільки для першачків та одинадцятикласників
Мирослава КОЗЮПА
Перший дзвоник — свято хлопчиків і дівчаток, які тільки-но переступають поріг школи. Цьогоріч він пролунав для понад 14 800 волинських малят. Майже 3 тисячі з них навчатимуться в луцьких освітніх закладах. У маленьких леді та джентельменів красиві вишиванки, білі бантики, ділові костюмчики і, звісно, гарний настрій. Сьогодні школяриків за руку повели в охайні класи, які ой як заскучали за веселим дитячим сміхом, не мама чи тато, а чужі на вигляд вже «дяді» і «тьоті».
Між ними 10 років різниці у віці, але дзвоник в обох шкільних поколінь — перший. Однак для старших він пролунав сьогодні у стінах рідної школи востаннє. У Країні знань час не летить — біжить. Тут швидко стають розумними, кмітливими і мудрими. Тут вчаться жити і любити, здобувають знання і досвід. Тут перше все — нова родина, юнацькі почуття, справжні друзі. З першим кроком у доросле життя вас, волинські першачки! Здоров’я і натхнення всім школярям у новому навчальному році!
Золоті слова
«Кожен, хто перестає вчитися, старіє, – не має значення, в 20 чи 80 років, – а той, хто продовжує здобувати знання, залишається молодим. Найважливіше в житті – це зберегти мозок молодим».
Генрі ФОРД, конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», один із найбільших багатіїв усіх часів.
Найкращий подарунок — книжка з автографом від Жадана
«Останні двадцять років я пишу про дерево, що росте у мене за вікном», — говорить поет, а я тим часом простягаю йому книгу. «Для Софійки, вона цьогоріч закінчила школу і шукає себе у житті», — швидко промовляю, відчуваючи, що позаду люди вже дихають мені в спину. Сергій Жадан тоненько виводить на білому листку: «Добра і любові»
Людмила ВЛАСЮК
Зателефонувала подруга: «Хотіла б подарувати донечці збірку віршів когось із сучасних поетів з автографом. Щоб вона взяла її із собою у доросле життя. Кого ти порадиш?». Звісно, Жадана.
Завше на таких зустрічах він у чорній сорочці і темних брюках. Коли читає, існує лише голос. Говорить мало, але смачно. Його чують. П’ять романів, одинадцять поетичних збірок, два музичні проєкти, одна екранізація, літературні премії у Швейцарії, США, Польщі й Німеччині, переклади 20 мовами світу — Жадан давно став класиком. Характерна мова, притаманний їй специфічний ритм, а також особлива на мелодійному рівні: «Тому що ніколи тебе не вирвеш, ніколи не забереш, тому що вся твоя свобода складається з меж… Щастя не оминеш»…
Такі круті хлопці найчастіше мають найпоетичнішу душу. Думаю, Софійка кожен рядочок розбиратиме на цитати.
Несприятливі дні першого місяця осені:
Слабка магнітна буря — 7 вересня.
Середні — 29 і 30.
Сильні бурі — 6 і 26 вересня.
Як полегшити стан під час магнітних бур:
частіше бувати на свіжому повітрі;
спати не менше 8 годин на добу;
вживати чисту воду — мінімум два літри на добу;
не пити алкоголь і не курити в ці дні;
відмовитися від жирного і гострого, а також не пити кави;
уникати стресу.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)