Якщо не любите страви з гарбуза…
Цьогоріч маємо гарний урожай цих овочів, які є унікальними за вмістом вітамінів групи В, С, Е, А, РР і навіть рідкісного вітаміну К, органічних кислот, мінеральних речовин, цінних білків. Саме тому гарбуз вважають продуктом молодості. Однак його можна використовувати не лише у кулінарії, а й у косметології
Зробіть такі маски — і ви будете задоволені результатом
1. Для чутливої шкіри. Змішайте 1/3 склянки гарбузового соку з 3 столовими ложками вівсяної муки, додайте 1 яєчний жовток і 1 столову ложку меду. Всі компоненти ретельно збийте за допомогою міксера. Нанесіть маску на обличчя на 15 хвилин, після чого змийте теплою водою.
2. Для волосся. Несушене гарбузове насіння очистіть від шкірки й розітріть до утворення кашки. Отриману масу перекладіть у скляний посуд і додайте охолодженої кип’яченої води у співвідношенні 1:10. Все ретельно перемішайте до отримання однорідної консистенції і щільно накрийте кришкою. Перед миттям голови протріть гарбузовою емульсією шкіру і пасма волосся, зверху пов’яжіть бавовняну хустинку або рушник. Через 20–30 хвилин вимийте м’яким шампунем для вашого типу волосся і обполосніть підкисленою водою (1 чайна ложка оцту або лимонної кислоти на 10 літрів води).
3. Для губ. До 1/4 склянки соку гарбуза додайте 1 чайну ложку сиру, щоб вийшла однорідна кашка. Нанесіть суміш на губи на 5 хвилин, потім протріть уста серветкою, змоченою у воді кімнатної температури. Повторюйте процедуру кілька разів на день. Ця маска чудово живить і зволожує шкіру губ.
4. Крем для рук. Натріть гарбуз і змішайте з персиковою олією (наприклад, на 1 чайну ложку сирого тертого гарбуза додайте чайну ложку олії). Отриману суміш нанесіть на руки й одягніть на годину гумові рукавички. Шкіра після такої маски стає дуже ніжною.