Резонанси перших днів осені: чому 6–річна Адель зараз – найзнаменитіша українка на планеті
Найважливіші події в житті України та світу очима наших журналістів
Як першокласниця з Трускавця стала відомою у багатьох країнах
«І потім помрем», — саме ці слова зробили її зіркою соцмереж
На урочистостях із нагоди початку навчального року в одній зі шкіл прикарпатського курортного міста журналісти запитали 6–річну Адель (на фото), чому вона хоче піти до школи. На це дівчинка відповіла: «Бо тут ми будемо спершу гратись, потім підемо вчитись, потім ще підемо вчитись, потім в інститут, на роботу і… потім помрем», — з усмішкою після паузи завершила мала.
Як не дивно, це відео з англійськими титрами вмить стало дуже популярним на всій планеті. Українка Адель, зокрема, потрапила на розважальну платформу 9GAG, яка є однією з найпопулярніших у світі і куди користувачі завантажують смішні фото та відео. Щомісяця на цей сайт заходять понад 120 млн відвідувачів.
Що ж так зачепило людей у словах дитини? Можливо, розгадка у поясненні одного з дописувачів, який у фразі дівчинки побачив «ідеальний опис життя»…
Санкції Путіна — це як знак якості, як нагорода за захист державних інтересів України!
Росія ввела санкції проти Порошенка та Вакарчука
Крім них, у новому «чорному списку» Кремля — ще 14 українських нардепів
Що означають ці санкції? «Замороження» на території Росії їхніх коштів, цінних паперів чи майна. П’ятий Президент України, лідер найбільшої проукраїнської опозиційної сили Петро Порошенко так прокоментував цю новину: «Санкції Путіна — це як знак якості, як нагорода за захист державних інтересів України». І додав: «Шість років ми руйнували їхні плани розшматувати Україну і створити Новоросію… «Європейська Солідарність» і всередині країни продовжує тримати оборону проти п’ятої колони Кремля та непрофесійної влади, яка боїться опозиційних політиків більше, ніж справжніх ворогів України».
А Святослав Вакарчук написав: «Що можна з цього приводу сказати? Слава Україні!».
Мешканець Волині впав у 25–метрову криницю і вижив
Вимірявши довжину мотузки, співробітники Служби порятунку були ошелешені
2 вересня на «101» зателефонував мешканець Мовчанова Локачинського району й повідомив, що його 29–річний односельчанин, з яким вони збирали бузину за селом, провалився у глибоку закинуту криницю. На місце події виїхали п’ятеро рятувальників із Локачів. Бійці ДСНС прикріпили до мотузки рятувальний пояс і спустили на дно криниці. Переконавшись, що чоловік надійно обв’язався, підняли його на поверхню. Потерпілий скаржився на біль у попереку, тому його на ношах несли 2 кілометри до «швидкої», яка не могла під’їхати ближче. В лікарні у нього діагностували рвані рани обличчя та правого стегна, а також забій поперекового відділу хребта. Можна вважати, що молодий чоловік відбувся переляком, адже коли бійці ДСНС виміряли довжину мотузки, то були вражені — глибина криниці сягала близько 25 метрів!
Стільки пролетіти і відбутись синцями — це справді неабияке везіння.
«У нього пневмонія з пошкодженням 70% легень, задуха» — «У мене немає жодного місця в лікарні»
У Київській області гостра нестача місць для пацієнтів із підозрою на COVID–19. Хворих із двостороннім запаленням відмовляються госпіталізовувати
Відповідний аудіозапис розмови, який потрапив у ЗМІ, неабияк наполохав українців. На ньому сімейний лікар із села Петропавлівська Борщагівка, що поруч із Києвом, телефонує в диспетчерську і просить визначити, куди доставити хворого з двосторонньою пневмонією, задухою і підозрою на коронавірусну хворобу. «У нього двостороннє запалення з пошкодженням 70% легень, підтверджене на КТ. Турбує задуха. ПЛР–тест, найімовірніше, сьогодні буде. Людина з розуму сходить. Нікуди його класти», — каже лікар. «Мені хоч до себе додому їх вези, вірите. Сьогодні на підозру жодного місця взагалі немає. Я пневмонію нікуди не можу прилаштувати», — відповідає диспетчер. «Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома?» — запитує лікар. «Я не знаю. Чесно. Не знаю, хто його візьме», — говорить диспетчер і пропонує медику самому обдзвонювати медзаклади і домовлятися про госпіталізацію, або лікувати на дому.
Тим часом за офіційними даними Київської обласної державної адміністрації, в лікарнях регіону заповнені хворими лише близько третини ліжок. У профільному комітеті Верховної Ради пообіцяли розібратися, чи відповідають офіційні дані реальній ситуації.
Застрелила чоловіка й ледь не покінчила з дочкою
45–річній викладачці з Рівного Ірині Ігнатюк може загрожувати довічне ув’язнення
Про це повідомив заступник начальника ГУНП у Рівненській області Олександр Панасюк. За його словами, на світанку жінка з травматичного пістолета вистрілила у скроню своєму чоловіку, який спав, і вбила його. «Після цього вона зайшла у кімнату до своєї 13–річної дочки, яка також спала, зробивши один постріл у грудну клітку з цієї ж травматичної зброї. Однак сталася затримка у вигляді прихвачення гільзи затвором. Після цього вона взяла пневматичний пристрій та двічі вистрілила дитині в грудну клітку», — повідомив поліцейський. Поранену дівчину мати все ж відвезла до своїх батьків, а коли повернулась додому, то спробувала покінчити із життям. Зараз їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.
Якщо убивцю визнають осудною, то їй може загрожувати до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Жах…
Пряма мова
Олексій РЕЗНІКОВ, віцепрем’єр–міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, заявив, що пів мільйона людей, які живуть в ОРДЛО, отримують українську пенсію:
Не всі з півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб насправді є переміщеними. Точно знаю, що приблизно пів мільйона живуть до сьогодні на непідконтрольних територіях. Переважно це пенсіонери. Я їх у жодному разі не засуджую. Розумію, що їм ніде тут жити, що хтось ніколи не кине свій будинок, свій город... Держава має платити пенсію всім своїм пенсіонерам, хай би де вони були. Це абсолютно нормальний підхід… Так ось, із півтора мільйона підшефних нашого міністерства
500 тисяч живуть в ОРДЛО, і їх цікавить тільки пенсія (від українського уряду. – Ред.). Приблизно 3–3,5 млрд грн на місяць становлять планові виплати тим, хто сьогодні перебуває на непідконтрольних територіях.