Мов товстий поважний пан, спіє синій баклажан
Ці овочі дуже корисні, особливо людям старшого віку, адже позитивно впливають на роботу серця. Проте вважається, що в їжу можна вживати тільки молоді плоди – кажуть, перестиглі містять отруйну речовину соланін. Синенькі використовують для найрізноманітніших страв: від супів та закусок до заготовок на зиму, при цьому вони відмінно поєднуються з іншими овочами. Плоди у свіжому вигляді зберігаються всього кілька днів, тому – мерщій до справи
По–італійськи
Такі баклажани ідеально поєднуються із чорним хлібом, намащеним маслом
Інгредієнти: 3 середні баклажани, 3 ст. л. оцту, 0,5 ч. л. солі, 3 великі зубці часнику, 150–200 г оливкової олії (можна замінити на соняшникову), сушений базилік, зелень петрушки, інші спеції — за смаком.
Приготування. Баклажани порізати вздовж пластинками завтовшки близько 1 см. Припекти на сковорідці без олії з обох боків до золотистого кольору, навіть трохи присмалити. Дрібно посікти зелень, часник розтерти з сіллю у ступочці, додати оцет, олію та спеції. Приготовленим соусом перекладати гарячі баклажани, накрити кришкою і настоювати протягом доби. Перед подачею на стіл притрусити зеленню.
Парміджано
Ця страва добра і гарячою, і на другий день, після того як постоїть у холодильнику
Інгредієнти: 2 баклажани, 500 г соусу з помідорів, 300 г моцарели, 100 г пармезану, 1 цибулина, 2 зубчики часнику, базилік, оливкова олія, сіль, перець — до смаку.
Приготування. Спочатку нарізати баклажани, посолити, полити трохи оливковою олією та поставити в розігріту до 200 градусів духовку на 12–15 хвилин. Тим часом дрібно покраяти цибулю та часник без серединки та 2–3 хвилини протушкувати в оливковій олії. Добавити томатний соус, дещо уварити, виключити та додати базилік. На дно посуди налити томатний соус, далі баклажани, змастити трохи томатним соусом, розкласти порізану моцарелу притрусити пармезаном і далі знов повторити: баклажани, соус, моцарела, пармезан. Зробивши 3 шари, зверху щедро полити соусом, що залишився, прикрасити помідорами чері та притрусити все пармезаном. Пекти в розігрітій до 180 градусів духовці 40 хвилин.
Салат «Осінній»
Ситний, смачний, легкий у приготуванні
Інгредієнти: 3 баклажани, 1 велика цибулина, 3 яйця, 3 ст. л. оцту, 80 мл води, сіль, перець, цукор, майонез — до смаку.
Приготування. Баклажани помити, порізати брусочками, посипати 2 ст. л.
солі і залишити на 20–30
хвилин, щоб пустили сік та позбулися гіркоти. Далі промити й обсмажити на олії до готовності, викласти на паперову серветку, щоб вибрала зайвий жир. Цибулю порізати тонкими півкільцями і залити маринадом: 1 ч. л. цукру, 0,5 ч. л. солі, 3 ст. л.
оцту, 80 мл окропу. Яйця відварити й покраяти соломкою. Змішати баклажани, відтиснуту від маринаду цибулю, яйця, посолити, поперчити за смаком, заправити майонезом. Прикрасити за своїм уподобанням.
«Загадка»
Ваші гості й не здогадаються одразу, що це не гриби, яких у страві і близько немає! Таку смакоту можна і на зиму припасти, і свіжоприготовленою з’їсти
Інгредієнти: 3 кг баклажанів, 1 кг цибулі, 1 ст. л. солі, 1–2 головки часнику, 80 мл оцту, 1 скл. води, лавровий лист і перець горошком — за смаком.
Приготування. Синенькі помити, почистити від шкірки й порізати невеликими кубиками, схожими на ніжки печериць. Посолити їх, прим’яти руками і залишити на годину–півтори, щоб пустили сік. Рідину злити, а баклажани невеликими порціями обсмажити на соняшниковій олії до появи золотистої скоринки. Цибулю покраяти півкільцями, а часник дрібно посікти. Викласти в каструлю спочатку шар баклажанів, потім цибулю з часником, знову синенькі і так до закінчення інгредієнтів. Потому закип’ятити воду з лавровим листом, оцтом і горошинами перцю, залити цим маринадом овочі. Після охолодження їх можна зберігати у холодильнику (готові до споживання через 2 дні) або гарячими розкласти у стерилізовані півлітрові слоїки і закатати на зиму.