Наші консультації
Осінні роботи на клумбі
Ще милують око своїм різнобарв’ям жоржини, хризантеми, чорнобривці… Та вже незабаром перші приморозки знищать цю красу, тож треба братися до справи, аби наступного року квітник знову потішив вас
- Висаджуємо тюльпани та інші цибулинні.
- Висіваємо багаторічники, ділимо кореневища ірисів, гемерокалісів, флоксів. До настання холодів рослини встигнуть як слід укорінитися. Для успішної зимівлі вкриваємо опалим листям, хвоєю.
- Надземні частини багаторічників (дельфініум, флокс, люпин) обрізаємо після приморозків.
Красиво цвітуть жоржини і канни — саме час зробити утеплення, щоб у разі приморозків залишилася неушкодженою шийка.
Реклама Google
- Красиво цвітуть жоржини і канни — саме час зробити утеплення, щоб у разі приморозків залишилася неушкодженою шийка.
- Збираємо насіння.
- Мульчуємо на зиму не тільки посаджені восени рослини, а й півонії, іриси, лілії, флокси, дельфініум, жовтець і дзвіночки — одним словом, зимуючі багаторічники і дворічники. Знищуємо бур’яни і мульчуємо яким–небудь доступним матеріалом.
- Кімнатні рослини, які влітку були на балконі, в саду, переносимо в приміщення. Якщо встигли підхопити будь–яких шкідників — обробляємо.
- Викопуємо до кінця вересня гладіолуси.
- Проводимо обрізання декоративних чагарників. На початку осені зазвичай остання в поточному році обрізка самшиту, мирта, кипарису. Відповідна погода — коли тепло і хмарно. Підживлюємо ці рослини мінеральними добривами.
За що у вересні братися не варто?
- Пересаджувати кімнатні квіти. Йде підготовка до зими, активні процеси життєдіяльності згасають, вазони можуть довго хворіти.
- Жодних підживлень для багаторічників і декоративних чагарників! Полив і удобрення можливі тільки для однорічних осінніх квітів.