Можна буде не пити таблетки жменями
Американець Роберт Уодделл — реципієнт нирки, але він не потребує імуносупресантів уже протягом 10 років. Це тому, що чоловік бере участь у клінічних випробуваннях клітинної терапії
Ця технологія, яка народилася в Університеті Луїсвілля (США), має дати змогу людям із пересадженими нирками відмовитися від ліків, що запобігають відторгненню органа. В іншому випадку їх треба приймати до кінця життя.
Клітинна терапія полягає в тому, що стовбурові клітини, взяті у донора, спеціально обробляють, після чого вводять реципієнту. Ідея в тому, щоб створити міцну подвійну імунну систему. Потім ці імунні системи співіснують і організм сприймає подарований орган як частину власного тіла.
У попередніх випробуваннях клітинна терапія дала змогу відлучити 70 відсотків реципієнтів нирок живих донорів від імуносупресивного лікування.
У попередніх випробуваннях клітинна терапія дала змогу відлучити 70 відсотків реципієнтів нирок живих донорів від імуносупресивного лікування. Уодделл був одним із перших, хто перестав приймати препарати. І протягом десяти років він не відчуває ознак відторгнення органа.
— Мені здається, що я переродився, адже з полікістозом я не знав, наскільки погано почуваюся, тому що на той час, коли мені знадобилася нова нирка, жахливий стан став для мене нормою. Коли ви отримуєте здоровий орган, ви розумієте, як почувають себе всі інші, і це приголомшливо, — сказав Роберт, який сподівається, що після третьої фази клінічних випробувань невдовзі всі реципієнти зможуть насолоджуватися життям без імуносупресантів.