Маневиччанин зробив спеціальну конструкцію, за допомогою якої готує знані на всю округу ароматні м’ясні делікатеси
«Найкращі ковбаски – з домашньої коптильні», – говорить Олег Канюка (на фото)
Надзвичайний запах та відмінний смак роблять копченості бажаними наїдками на святковому столі. А особливо вони апетитні, коли домашні, із натуральних продуктів, без барвників та хімікатів. Саме такими ласує родина Канюк завдяки власній коптильні.
– Зазвичай використовую її перед святами – Різдвом та Великоднем, коли є домашня свіжина. Та вона стає у пригоді і в інший час, аби лиш продукти були й бажання їх приготувати. Ми вже, окрім традиційних шинки, підчеревини, м’яса, бочка, сала, ковбасок, коптили й рибу, кроликів, – ділиться Олег, зауважуючи, що робить смаколики не тільки для своєї сім’ї, а й для родичів та знайомих.
Зазвичай процес вудження триває 7–8 годин, залежно від температури диму. Ковбаски та риба, як зауважує господар, готуються за 3–4, якщо хочеться їх трохи підсушити — можна потримати ще близько години. У змайстрованій Олегом коптильні дим проходить через триметровий підземний хід, а саме м’ясо розміщується зверху в дерев’яному ящику.
– В мене коптильня холодного копчення, для якої використовую зазвичай дрова з вишні або вільхи. Можна брати деревину й інших листяних порід. Смак делікатесів дуже залежить від різновиду дров, тож потрібно обирати, що найбільше подобається. Ми, наприклад, полюбляємо приготоване на вільхових, — розповідає Олег, за фахом кухар-кондитер.
Олег робить смаколики не тільки для своєї сім’ї, а й для родичів та знайомих.
Свої кулінарні здібності за браком часу йому не завжди вдається застосовувати, та маринування м’яса перед копченням — його прерогатива. Із дружиною Інною вони підготовлюють продукти, а вже рецептура — за чоловіком.
– М’ясо перед копченням можна замочувати в розсолі або ж маринувати насухо. Пробували обома способами й зупинилися на другому — так воно виходить м’якшим та соковитішим, — переконаний Олег, у якого за найперших помічників і дегустаторів м’ясця — його синочки Дениско й Станіслав. Вони, зачувши запашний аромат копченини, не можуть діждатися, коли вже тато нарешті порадує їх смаколиками.
Олег родом із села Майдан, після навчання на кухаря-кондитера здобув ще професію продавця у Маневицькому професійному ліцеї, та вже десять років працює будівельником. Виконує різні види робіт, мурує печі, грубки, каміни. А коли є вільний час, із задоволенням тішить своїх рідних м’ясними та рибними стравами з різними соусами, найчастіше зі своєї улюбленої східної кухні.
Юлія МУЗИКА.