Директорка Луцької філії Центру зайнятості за 15 днів намалювала 15 мандал
Твори Юлії Гринчук уперше представили громадськості
—Багато років тому я закінчила Інститут мистецтв, а це з душі вже нічим не витравиш. Для мене малювання мандал медитативне, як закладка енергії: коли приходиш з роботи, сідаєш і ставиш однакові крапочки. Знайомі художники кажуть, що не в’яжеться моя ядерна енергія і крапочки, — розповідає директорка Луцької районної філії Волинського обласного центру зайнятості Юлія Гринчук на відкритті виставки її творів у канцелярській крамниці «Офісне мишеня» в Луцьку.
Попри те, що візуально крапки іноді здаються намистинами, насправді все намальовано пензликом.
— Якщо крапочки нерівні, то, крім мене, цього ніхто не бачить! — сміється Юлія Гринчук.
Художниця зізнається, що спочатку робить розмітку (зрештою, так завжди чинять при малюванні мандал). А от кольори вже добирає в процесі. Який на душу ляже, такий і використовує. Двох однакових творів не буває, але кожен заряджений позитивною енергетикою. Юлія Гринчук каже, що виконувати таку тонку роботу з негативним настроєм просто неможливо.
Деякі мандали вона намалювала за три години. На інші витратила два тижні. «Якось, будучи на морі, поставила собі завдання намалювати 15 творів за 15 днів. І зробила це», — каже пані Юлія. Одну мандалу вона малювала на пленері у Воротневі Луцького району, і просто на полотно залетіла бджола. Звісно, розмазала фарби і загинула. Треба було рятувати картину. Тож мисткиня вирішила залишити комаху і домалювала краплини золотого меду.
Попри те, що візуально крапки іноді здаються намистинами, насправді все намальовано пензликом.
— Мені ці картини нагадали сніжинки. Їх так само не буває двох однакових. Кожна з них — як краплина крові, у якій відображено дуже багато, — сказала директор крамниці «Офісне мишеня» Галина Байчук.
— Яка найбільше подобається? — перепитує Юлія Гринчук. — Ви наче про дітей запитуєте. Усі, звичайно! Я знаю характер кожної роботи, знаю хибу кожної. Коли почала малювати серію, хотіла подарувати людям 25-ту годину для відпочинку. Бо всім завжди бракує часу. Завдяки виставці змогла переступити саму себе і вийти на публіку. За жодну картину не соромно. У кожну вклала свою енергію.
Усі роботи художниця продає, а кошти передає в «Ротарі-клуб» на благодійність. Вартість мандал — від 250 до 400 гривень.