Що може бути смачнішим від натурального молока? Лише пряжене
Колись «топленку» готували дуже просто: у велику широку алюмінієву каструлю наливали до п’яти літрів молока й доводили на плиті до кипіння
Як тільки починало підніматися, перемішували його дерев’яною ложкою й зменшували вогонь. Каструлю залишали відкритою, воно тихенько побулькувало, але нікуди не втікало. Важливий момент — періодично з нього потрібно було знімати пінку. Години через чотири зайва волога випаровувалася і молоко тихенько доходило до потрібної кондиції. Готовність визначали за темно-кремовим кольором.
Готовність визначали за темно-кремовим кольором.
Є інший, швидший варіант приготування. Берете термос, обполіскуєте окропом і заливаєте туди молоко, яке щойно закипіло. Щільно закриваєте й залишаєте на день або ніч. До вживання готове годин через вісім. Правда, буде менш густе, ніж приготовлене на відкритому вогні, і колір матиме швидше рожевий, ніж кремовий. Але ж все одно смачно.
Можна приготувати пряжене молоко й у мультиварці. Заливаєте кілька літрів його, вибираєте режим тушкування з переходом на підігрів. Решту розумний апарат зробить сам.