Пластикові контейнери: як вибирати, зберігати й очищати
Вони повинні створювати зручності господині, а не бути мотлохом, який вивалюється з кухонних шаф
Квадрат і прямокутник. Якщо місця на полицях і в ящиках недостатньо, використовуйте ємності квадратної і прямокутної форми, а не круглої чи овальної. Останні залишать багато простору в шафі чи холодильнику, який ви не зможете заповнити.
Колір і форма. Спробуйте таку систему зберігання: виберіть певний колір, матеріал чи форму контейнера для окремої зони чи кімнати. Наприклад, для кухні — жовті, для ванної — голубі. Для зберігання сипучих продуктів — із синіми кришками, для шкільних сніданків та обідів на роботу — із зеленими і т. д. Так ви не будете плутати хоча б зони зберігання і призначення посудин.
Пластикову ємність можна освіжити з допомогою харчової соди. Протріть нею стінки, а потім промийте і висушіть посудину.
Розміри полиць. Перш ніж купувати ємності для зберігання, виміряйте висоту, глибину й ширину ящика. Контейнери повинні входити в нього, стояти вільно. А коли вони ще й входять один в одного, то взагалі чудово, бо ж не займатимуть багато місця у шафі.
Якщо пластиковий посуд зафарбувався після спагетті в томатному соусі, став липким. Аби цього не трапилося, радимо перед тим, як класти їжу, змазати його стінки олією. Вона стане бар’єром, який захистить їх від зафарбовування. Коли це вже відбулося, то ситуацію можна виправити: додайте столову ложку рідкого відбілювача з хлором у склянку теплої води, влийте її в контейнер. Якщо він великий — заповніть його доверху. Залишіть на 30 хвилин, а потім промийте в гарячій воді звичайним засобом для миття посуду.
Як усунути неприємний запах. Пластикову ємність можна освіжити з допомогою харчової соди. Протріть нею стінки, а потім промийте і висушіть посудину.