Пахне в хаті пирогами
У кулінарних рецептах часто зазначається, при якій температурі їх слід пекти. Добре, звісно, коли у духовці є термометр. А як визначити оптимальну температуру для випікання печива чи пирога, коли його немає?
Щоб випічка вдалася, не була недопеченою чи навпаки, слід газову духовку розігріти за 10 хвилин перед її викладанням на деко, а електричну — за 25 хв. Зазначимо, що температура залежить від виду тіста, розмірів і форми виробу. Слід розрізняти три її види: помірну — 130–180 градусів, середню — 180–220, високу — 220–270.
При відсутності термометра в духовці можна скористатися таким способом: якщо дрібка борошна, кинута на деко, спочатку пожовтіє, а через 30 секунд потемніє, температура
220–240 градусів. Коли ж воно одразу обвуглиться, то 270–280, якщо жовтіє поступово — 180–200.
Дрібні вироби рекомендується випікати при високій температурі. Великі і товсті — при нижчій.
Дрібні вироби рекомендується випікати при високій температурі. Великі і товсті — при нижчій, але довше, щоб тісто гарно пропеклося. Готовність пирога визначають, проткнувши його дерев’яною паличкою. Коли виймете її і вона буде сухою, то він уже спечений. Якщо тісто погано підійшло або духовка недостатньо гаряча, то буде глевким.