Як правильно молоти каву, щоб вона була смачною
Секрети кавоваріння
Існують прийняті стандарти, відповідно до яких розрізняють кілька видів помелу: наддрібний, дрібний, середній, грубий.
Наддрібний, із частинками до 0,15 мм буде вам корисний, якщо хочете приготувати каву по–східному в турці. Кавовий порошок, подрібнений фактично в пил, швидко зможе увібрати в себе всі ароматичні масла. Час екстракції становить від 1 до 4 хвилин, поки не почне підніматися піна. Щоб надати напою певних відтінків, використовують спеції: кардамон, корицю, гвоздику або мускатний горіх.
Дрібний помел підходить для комбінованих еспресо кавоварок. Якщо засипати в ріжок дуже дрібний порошок, то напій вийде занадто гіркий, якщо ж грубий — то, навпаки, буде водянистим. Час екстракції становить приблизно хвилину.
Середній буде відповідним для крапельних кавоварок. Частинки за фракцією трохи крупніші, ніж для еспресо кавоварок. Мелену каву поміщають у паперовий або нейлоновий фільтр, зверху подається гаряча вода, яка, проходячи крізь кавовий порошок, вбирає смак і аромат, а потім стікає у глечик. Ця процедура займає
3-4 хвилини.
Грубий помел використовують для приготування в гейзерних кавоварках, які дуже популярні в Європі, особливо в Італії. Через шар меленої кави проходить гаряча пара, що конденсується в резервуарі зверху. Час екстракції може тривати до 5 хвилин. Такий же вид помелу підійде і для приготування у френч–пресі.
Зверніть увагу, що відразу ж після подрібнення зерен аромат починає випаровуватися. Тому, якщо хочете справді насиченої кави, молоти необхідно безпосередньо перед заварюванням, але ж не завжди є на це час, тож мелений порошок можна помістити в герметичну ємність, що закривається, і зберігати у холодильнику.
Правильно обраний помел кавових зерен буде запорукою приготування смачного напою.