Луцька дитяча залізниця пропрацювала у місті 66 років
Вчора був останній робочий день роботи Луцької дитячої залізниці. Про це розповів начальник Володимир Рекс. Каже: понад пів тисячі дітей, які навчалися на юних залізничників, більше не зможуть відвідувати гуртки
Дитяча залізниця і станція працювали в обласному центрі 66 років. Нині вагони і теплотяг - «законсервовані» Приміщення станції «Росинка» - не опалюється. П'ятьох працівників перевели на інші посади в Укрзалізниці, а 514 дітей повідомили, що занять в гуртку юних залізничників більше не буде, пише Суспільне.
Один із випускників дитячої залізниці нещодавно започаткував у соцмережах збір фото і відео під хештегом «Врятуємо дитячу залізницю».
514 дітей повідомили, що занять в гуртку юних залізничників більше не буде.
Влад Корецький розповів: в гуртку колись займався 7 років. Нині працює на залізниці. Разом із колегами намагалися врятувати заклад від закриття. «Зверталися до Президента, до міської влади, до прем’єр-міністра, до міністра інфраструктури. Відповідь надійшла не від усіх. Більшість відповіли: це не у нашій компетенції, ніхто не може розглядати, лише Укрзалізниця», - розповів випускник гуртка юного залізничника.
Луцькради нині веде перемовини та листування з Укрзалізницею. Просить передати заклад на обслуговування місту, або у користування.
Про те, які причини закриття Луцької дитячої залізниці і чи можуть передати майно на баланс Луцька, - із таким інформаційним запитом Суспільне Волині звернулося до керівництва «Укрзалізниці». Відповідь оприлюднимо згодом.
Нагадаємо, Луцька дитяча залізниця була відкрита у листопаді 1954-го року. Нині позашкільне навчання тут проходять близько 500 дітей. На початку вересня працівників дитячої залізниці попередили про скорочення та закриття станцій. Місто виступило із закликом зберегти дитячу залізницю і взяти її на свій баланс, але Укрзалізниця у листах відмовляє місту. Пропонує викупити, або орендувати.