
Україномовна Вікіпедія - серед 18 національних вікіпедій, які мають понад мільйон статей.
Сьогодні - 20 років Вікіпедії. 10 фактів про найбільшу енциклопедію у світі
НВ наводить 10 цікавих фактів про неї
1. Загальна кількість статей у Вікіпедії - більше 55 млн. Найбільше статей англійською — їх кількість перевищує 6,2 млн. Українською мовою у Вікіпедії понад 1 мільйона статей.
2. Вікіпедія — найбільша енциклопедія в історії людства. Якщо роздрукувати усі дані з української Вікіпедії станом на лютий 2014 року у форматі Великої радянської енциклопедії, вона б налічувала 512 томів (у першому і найбільшому за кількістю томів виданні Великої радянської енциклопедії було 65 томів).
3. Всього існує 314 Вікіпедій різними національними мовами. У восьми з них менше, ніж за 10 статей. У 18 з них більше 1 млн статей. Українська Вікіпедія посідає за кількістю статей 17-те місце.
Статті в Вікіпедії створюють і редагують добровольці.
4. Статті в Вікіпедії створюють і редагують добровольці. До кожної статті прикріплена сторінка історії редагувань, що дозволяє їхнім редакторам скасовувати версії редагування, які вони вважають небажаними, або повернути видалений текст. Постійні редактори відстежують зміни у статтях, які їх цікавлять за допомогою «списку спостереження». Станом на 31 серпня 2018 року в усіх мовних версіях Вікіпедії було більше 2,6 млн редакторів, кожен з яких зробив щонайменше 10 правок.
Читайте таокож Тоня Матвієнко і Арсен Мірзоян сфотографувалися оголеними (Фото 18+).
5. Вікіпедія не претендує на істинність опублікованої в ній інформації. Щоб підтвердити ту чи іншу інформацію і дати читачеві перевірити її правдивість, до статей додають посилання на джерела. Таким чином за перевірку правдивості статей Вікіпедії відповідальні читачі.
6. Вікіпедія існує за рахунок Фонду Вікімедіа і не розміщує рекламні матеріали.
7. У Вікіпедії та інших матеріалах Вікі читач часто рухається від статті до статті за принципом Вікіролячої нори (метафора з Аліси в країні чудес Льюїса Керрола — ред.). Інші назви цього принципу — чорна «вікідіра» та «вікідіра». Цей принцип полягає в тому, що, переглядаючи відео за межами Вікіпедії, багато хто звертається до неї, щоб уточнити щось про те, що вони дивилися. Але у підсумку користувач захоплюється і починає читати й інші статті, які можуть істотно відрізнятися від початкової.
8. За даними Alexa, Вікіпедія входить до Топ-15 найпопулярніших сайтів у світі. Згідно зі статтею The Economist, Вікіпедія — «13-те за відвідуваністю місце в Мережі».
9. У 2007 році The Washington Post опублікувала статтю про значимість Вікіпедії для президентської передвиборчої кампанії в США. «Введіть ім'я кандидата в Google, і серед перших результатів з’явиться сторінка Вікіпедії, що робить ці записи, можливо, настільки ж важливими, як будь-яка реклама, для визначення кандидата. Уже зараз президентські записи (у Вікіпедії - ред.) редагуються, аналізуються і обговорюються незліченну кількість разів щодня», — сказано у статті. А у статті Reuters «Сторінка Вікіпедії - останній символ статусу», опублікованій у жовтні 2007, року повідомляється про те, що наявність статті у Вікіпедії стала підтвердженням популярності.
10. У польському місті Слубіце є пам’ятник на честь усіх творців Вікіпедії. Автор статуї - скульптор Мігран Акопян (на фото).

