Кімнатні рослини: друзі чи вороги?
Вазони гарно виглядають в інтер’єрі квартири. Однак не всі вони безпечні для нас і, зокрема, дітей. Адже окремі з них можуть зашкодити малечі
Фікус — особливо поширена кімнатна рослина. Його сік містить сильний яд, що викликає опіки, висип і отруєння. Він особливо небезпечний, коли потрапляє на пошкоджену поверхню шкіри або безпосередньо в шлунок людини. І якщо у дорослого може виникнути сильний свербіж, почервоніння, то в дитини при цьому виникає біль, опік. А коли сік потрапив у шлунок — сильне отруєння.
Але найнебезпечніше, коли проковтне його — виникне отруєння, язик опухне, з’явиться сильний біль.
Кактус. Його колючі голки здатні створити нариви як у дорослих, так і в дітей. Тому слід зменшити кількість кактусів, а то й прибрати їх із підвіконь ваших осель, шкіл, дитсадків.
Читайте також: Поради волинянам: як підживити рослини.
Дифенбахія. В її складі міститься небезпечна для здоров’я отрута. Якщо сік цієї рослини потрапить на шкіру, утворяться набряки, опіки, виразки. Коли ж в очі — людина ризикує заробити сильний кон’юктивіт, тимчасову сліпоту або серйозне порушення зору. Але найнебезпечніше, коли проковтне його — виникне отруєння, язик опухне, з’явиться сильний біль. Більше того, отрута може викликати параліч голосових зв’язок. Небезпечно й коли листочком поласує дитина або домашня тварина. Це може спричинити навіть анафілактичний шок.
Олеандр. У ньому небезпечне все: квіти, стебло, листя, коріння і навіть запах. У разі потрапляння в організм людини будь-якої його частини, виникає отруєння, запаморочення і сильний головний біль.
Лілії. Коли квітують, то їхній запах викликає головний біль, алергію і запаморочення.
Герань. Рослина містить ефірні олії. Саме вони провокують напади астми, алергії. Тож не варто ризикувати здоров’ям і розміщувати її у кімнаті, де тривалий час знаходяться люди, які страждають на ці недуги.