За субсидією — у свою громаду. Однак посилять контроль за одержувачами
З 1 січня 2021 року грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг видаватимуть за новими правилами
Відтепер ряд соціальних питань вирішуватимуться у місцевих громадах. Зокрема, й оформлення субсидій. Щоб отримати їх, волинянам не потрібно відвідувати органи соціального захисту. Заяву можна буде подати поштою або онлайн через офіційний сайт у додатку «Дія». У громадах уже створені підрозділи, які мають їх приймати. До них можна звернутися ще за 67 видами допомог.
Зазначимо, що нові правила призначення субсидій стосуються лише тих волинян, котрі до цього їх не отримували і претендують на них уперше. Однак, повідомили нам у департаменті соціальної політики Луцькради, мешканці Луцької міської територіальної громади, які раніше не користувалися ними, але при зростанні витрат на комуналку їм стало складно оплачувати житлово-комунальні послуги, можуть звертатися за оформленням державної допомоги до департаменту соціальної політики міськради на проспекті Волі, 4а, його філій на проспекті Соборності, 18, вулиці Бенделіані, 7, ЦНАПу, що на вулиці Лесі Українки, 35 особисто, заповнивши заяву та декларацію встановленого зразка, чи відправити її поштою або ж в електронному варіанті через веб-сайт Мінсоцполітики. Для жителів Прилуцького старостинського округу щочетверга з 8.30 до 17.30 організовано прийом документів на всі соціальні допомоги та послуги на місці, у приміщенні сільради. До речі, розмір призначеної житлової субсидії на оплату комуналки, придбання твердого палива та скрапленого газу не буде враховуватися до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надається компенсація на оплату, повідомили у міськраді.
Буде посилено контроль за одержувачами. Якщо з’ясується, що субсидію призначили з порушенням, усі виплати доведеться повернути державі.
Зазначимо, що торік держава тричі переглядала програму отримання субсидій. Було вдосконалено умови їх призначення. Зокрема, надано можливість отримувати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг тим, хто успадкував майно, набувши права власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за нею, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. До того їм субсидію могли призначити лише за рішенням комісії. Відтепер право на неї мають й ті волиняни, а також їхні родичі, які офіційно працювали за кордоном і представили відповідну довідку.
Водночас із 2021 року змінюється алгоритм перевірки інформації про отримання допомоги на оплату комуналки. Буде посилено контроль за одержувачами. Якщо з’ясується, що субсидію призначили з порушенням, усі виплати доведеться повернути державі.
Читайте також: Нововолинські шахти перетворять на музеї?
І насамкінець нагадаємо, що право на неї не мають власники будинків площею від 230 квадратних метрів і квартир від 130 квадратів, автомобілів, яким до 5 років, а також ті, хто впродовж року зробив покупку на більш як 50 тисяч гривень та ті, хто не сплачував єдиного соціального внеску.