Як доїхати до райцентру Камінь-Каширський із колишнього райцентру Маневичі?
Адже жодна маршрутка не ходить...
Поки що нові адміністративно-територіальні «союзи» на Волині виглядають штучними і аж ніяк не поліпшують життя людей. А саме це й було головною метою об’єднання — наблизити послуги до населення. Наразі ж декому до того комфорту, у прямому значенні слова, ні дійти, ні доїхати.
Зокрема, в непростій ситуації опинилися жителі села Невір колишнього Любешівського району, яке увійшло до складу Камінь-Каширської міської ТГ. Населений пункт розташований за 9 кілометрів від головної транспортної артерії Камінь-Каширський — Любешів, відтак практично сполучення з центром громади і водночас райцентром проходить повз нього. У той же час до міста курсує автобус із Великої Глуші, діє маршрут Каливиця — Луцьк. Очевидно, що пускати нові маршрутки ніхто не візьметься, тож місцеві жителі пропонують внести зміни в роботу згаданого громадського транспорту, аби він заїжджав і в їхнє село. Шукаючи підтримки й допомоги, з відповідними пропозиціями невірці звернулися до депутата районної ради Богдана Пташника, який пообіцяв «ініціювати створення робочої групи з числа обранців районної ради, ТГ, місцевих обласних депутатів, задіяних працівників райдержадміністрації, небайдужих людей та перевізників» і зрушити проблему пасажирських перевезень з мертвої точки. Районна рада вже звернулася до камінь-каширських міської ради та райдержадміністрації з пропозиціями вирішити наболіле питання.
Подумати місцевим радам є над чим, адже проблема громадського транспорту у районі не обмежується відсутністю автобусів до Невіра і Нових Червищ.
Читайте також За субсидією — у свою громаду. Однак посилять контроль за одержувачами.
Насправді подумати місцевим радам є над чим, адже проблема громадського транспорту у районі не обмежується відсутністю автобусів до Невіра і Нових Червищ. Лишень одна маршрутка з Каменя їде до Любешова (і та проїздом) і жодної — до Маневичів. Потрібно вчитися мислити глобально, адже відтепер усі дороги ведуть до Каменя-Каширського і чинні напрацювання інколи є недостатніми. Як наслідок, питання створення «прив’язаних» до міста маршрутів має стати пріоритетним: йдеться не лишень про забезпечення максимально зручного доїзду з найвіддаленіших куточків району, але й про підтвердження високого статусу центру.
Іванна ВЕЛИЧКО.