Помідори на підвіконні
Цю культуру можна запросто виростити і в кімнатних умовах. Головне — правильно підібрати сорт. Для цих цілей підійдуть Грибовський, Перемога, Первісток, Де-Барао, Соната, Форма
Для приготування ґрунтової суміші візьміть дві частини листяної землі, дві — річкового піску, одну — торфу. Перемішайте і засипте у трилітрову посудину так, аби до верху залишалося 2–3 см. На дно покладіть гравій або биту цеглу для дренажу.
Насінини висівайте по 3–4 штуки у центр горщика на глибину 1–1,5 см. Полийте, накрийте склом і поставте на підвіконня (бажано з південної сторони). Якщо через деякий час скло запітніє, значить, вологість ґрунту нормальна. Але якщо з’являться великі краплі — ви переборщили з поливом. Відкрийте ненадовго горщик, щоб зайва волога випарувалася.
Найзручніше перенести пилинки з однієї квітки на іншу пензликом.
Через 6–7 днів з’являться сходи. Коли вони підростуть, зніміть скло. Через тиждень-півтора видаліть слабкі рослини, залиште тільки одну — найміцнішу. Після появи одинадцятого справжнього листка утворюються й бутони. У цей період підживіть рослину добривами для кімнатних квітів. А ще подбайте про запилення, адже в квартирі — ані комах, ані вітру. Найзручніше перенести пилинки з однієї квітки на іншу пензликом. Не пропустіть перший день після розкриття бутона — це найкращий час для запилення.
Читайте також: Луцький театр підготував під час карантину документальну виставу для дорослих
Коли томат досягне висоти 25–30 см, підв’яжіть його до кілочка заввишки 60–70 см. При висоті 50 см прищепіть вершок, щоб збільшити кількість квітконосів. При такій технології через 90 днів після сівби можна буде збирати врожай.