«Масаж» для корови
Узимку варто звертати особливу увагу на шкіру та копита тварин. Треба очищати шкірний покрив (але не тоді, коли корова їсть, бо це її дратує) від бруду, пилу, часток підстилки та випадного волосся. Такий прийом відкриває протоки потових і сальних залоз. А легкий масаж сприяє притоку крові та поліпшенню газообміну шкіри, яка теж дихає. Усе це покращує апетит тварини та обмін речовин, що сприяє збільшенню продуктивності та стійкості до хвороб. Дуже забруднені ділянки треба розмочити й обмити теплою водою з господарським милом
Особливо старанно треба мити вим’я, бо на ньому збирається багато жиру і бруду. Опісля треба ретельно його витерти насухо.
Після очищення шкіри зверніть увагу на копита. Аби вони нормально розвивалися, треба добре годувати худобу, утримувати в чистоті підлогу та підстилку і не допускати в приміщенні надмірної вологи. Здорове копито має гладку, бличкучу поверхню, без тріщин і крововиливів. Край рогової стінки рівний, без надщерблень та тіщин.
Здорове копито має гладку, бличкучу поверхню, без тріщин і крововиливів.
Крихким копито буває при недостатку вологи в ньому, коли тварин утримують на твердій і сухій підлозі, при недостатній годівлі або запальних процесах. Аби уникнути цього, покладіть більше підстилки, а рогову капсулу змастіть тонким шаром ланоліну або вазеліну.
Читайте також: Щоб борошно не запліснявіло