Майже кілометр заметів пішки серед ночі здолали медики, щоб прийняти пологи
Як боролися зі стихією на Волині і Рівненщині
«Людям 4 дні не можуть у села доставити хліб і продукти»
За минулі вихідні зі снігових заметів рятувальники, інформує пресслужба управління ДСНС у Волинській області, вивільнили 29 автомобілів, з них — 3 «швидких», 13 вантажівок, 10 легкових авто та 3 рейсових автобуси (в цій роботі були задіяні 29 одиниць техніки та 72 чоловіки особового складу). Окрім цього, для розчищення доріг від щільного снігового покриву на території Волині було залучено важку інженерну техніку: шляхопрокладач БАТ‑2 та тягач МАЗ‑537 з напівпричепом.
На Волині й аграрії допомогли визволити зі снігового полону транспортні засоби. Рятувало, зокрема, людей своєю спецтехнікою сільськогосподарське приватне підприємство «Рать» Луцького району. Адже на дорозі Коршів — Гать у снігових заметах застрягло 14 автівок, серед яких і карета «швидкої». Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці Олександр Лавринюк.
Ще у понеділок у соцмережах можна було почути, як кажуть, «SOS». На не розчищені від снігу шляхи нарікали жителі села Соснина Іваничівської громади. Доїхати не можна було як із Менчичів, так і з Грибовиці.
І на Рожищенщині дорога Переспа — Забара — Берегове–Літогоща була в снігових заметах. «Шокована тим, що всім байдуже, як люди живуть… По пояс снігу, транспорт узагалі не їздить», — повідомляла на своїй фейсбук-сторінці Lana Loginova. — Староста говорить, що техніка поламана. Людям 4 дні не можуть у села доставити хліб, продукти харчування до магазинів…». Що в цьому нема перебільшення, стало ясно, коли 15 лютого у другій половині дня зателефонувала старості Переспівського старостинського округу Віктору Лук’янчуку.
— Стою й чекаю потужну техніку від фірми «Данко». Знаю, що мене згадують у соцмережах, хоч ніхто не вникає в те, що йдеться про дорогу районного підпорядкування.
На дорозі Коршів — Гать у снігових заметах застрягло 14 автівок, серед
яких і карета «швидкої».
А вранці наступного дня, поцікавившись, який же стан автошляху на Літогощу, почула у відповідь:
— Усе добре. Розчистили. Вже й автобус шкільний пішов сьогодні у тому напрямку.
А ще староста сказав, що старостинський округ, який він очолює, має 14 сіл. Боротися із цьогорічними снігами непросто. Із вдячністю відгукнувся про ТзОВ «Вілія», яке своєю спецтехнікою безкоштовно допомагало розчищати шляхи.
На жаль, снігопади з морозами принесли не лише незручності в наше життя — для декого вони закінчилися трагічно. 15 лютого вранці в селі Омеляник, що біля Луцька, одна з місцевих мешканок знайшла в снігу тіло мертвого чоловіка. Життя обірвалося через переохолодження. Звичайно, остаточну причину загибелі встановить судмедекспертиза. Двома днями раніше морозної ночі не повернулася додому 41-літня мешканка села Луковичі Павлівської громади на Іваничівщині. Близько 12-ї години її знайшли мертвою. Потерпіла йшла через поле. Навіть встигла зателефонувати в поліцію й повідомити, що заблукала. До рідної хати залишалося всього 300 метрів… А за інформацією завідувача відділення реконструктивно-відновної хірургії китиці Луцької міської клінічної лікарні Романа Трача, тут семеро пацієнтів із діагнозом «обмороження».
«В Острозькому районі грейдер зустрічали, стоячи на колінах»
Снігова стихія особливо вирувала на Рівненщині, де тільки в Рівненському районі близько десяти сіл були відрізані від зовнішнього світу внаслідок сильних переметів на автодорогах місцевого значення. Важким був доїзд до Білівських Хуторів, Дібрівки та дач села Новоукраїнка Рівненського і Млинівського районів. Рятувальники закликали громадян у період ускладнення погодних умов утриматися від поїздок власним транспортом, особливо у напрямку вищезгаданих населених пунктів. Адже автомобілі перешкоджали руху снігоприбиральної техніки. 15 лютого на Рівненщині в рейс не вийшли 156 шкільних автобусів.
До речі, мешканці Слобідки Острозького району зустріли грейдер, який розчищав дорогу від снігу, на колінах. Так вони продемонстрували свою радість, оскільки не один день були відрізані від світу.
Не обійшлося і без пригод. Майже кілометр заметів пішки серед ночі здолали медики, щоб прийняти пологи. 12 лютого о 2-й годині мама вагітної зателефонувала на 103, щоб доньку транспортували до пологового. Автомобіль «швидкої» не зміг доїхати до породіллі в село Дроздинь, що на Рокитнівщині, тож часу на роздуми не було.
Читайте також На реконструкцію приймального відділення у Ковельській лікарні бракує грошей.
А близько 8-ї вечора до офіцера Мирогощанської громади Віктора Мокрійчука зателефонував занепокоєний рівнянин. Чоловік повідомив, що їде до 78-літньої мами, яка проживає у селі Білоберіжжя Дубенського району і вже два дні не виходить на зв’язок. Запідозривши недобре, він вирішив заручитися підтримкою правоохоронців, котрі одразу вирушили за вказаною адресою. Три кілометри йшли засніженим полем, підсвічуючи ліхтарем. На цьому пригоди не закінчилися. Жінку, яка була при свідомості, але не говорила, треба було доставити в медичний заклад. Оскільки правоохоронці зрозуміли, що «швидка» сюди не доїде, то взялися шукати сани. І лише двома кіньми, бо один не потягнув, змогли пробратися через сніги. Пенсіонерку довезли до «швидкої» й передали медикам. З’ясувалося, що у жінки стався інсульт. Правоохоронці висловили вдячність жителям громади, які відгукнулися й запропонували сани й коней, аби допомогти своїй односельчанці.