Як за один день справитися із застудою
Напровесні, коли погода сира й вітряна, набувають поширення гострі респіраторні вірусні інфекції. Буває, змерзнеш, чекаючи транспорт, чи взуття промокне — і вже заклало ніс, болить горло. Перші прояви захворювання не можна ігнорувати, щоб не розвинулося ускладнення
Якнайшвидше позбутися неприємних симптомів можна, дотримуючись простих правил:
1. Більше рідини! При застуді, ГРВІ чи грипі дуже важливо багато пити чистої води. Також готуйте собі вітамінні напої зі смородини, калини, малини та інших ягід і фруктів, стануть у пригоді трав’яні чаї — з липового цвіту (на ніч), ромашки та м’яти.
2. Полоскання горла і промивання носа солоною водою. Додайте половину чайної ложки морської солі в склянку теплої води. Можна взяти по чверті ложечки кухонної солі і харчової соди на 200 мл води, добре розмішати. Ця процедура заспокоює подразнення, оздоровлює слизову.
3. Контрастний душ. Він стимулює кровообіг і зменшує набряк у горлі та придаткових пазухах носа. Але важливо не боятися чергувати гарячу воду зі справді достатньо прохолодною.
Контрастний душ стимулює кровообіг і зменшує набряк у горлі та придаткових пазухах носа.
4. Чай з імбиром і куркумою. Він цінний протизапальними і болезаспокійливими властивостями. Можна додати в не гарячий настій трохи меду. Пити протягом дня.
5. Не їжте ввечері. Організм використовує нічний відпочинок для відновлення і підзарядки своїх життєвих сил. Тому якщо повечеряли після 20-ї години, сили підуть на перетравлення їжі, а не на зцілення. Взагалі під час хвороби важливо не налягати на харчі. При застуді корисно споживати міцний бульйон із домашньої курки.
Читайте також: Пенсіонерки з Турійська створили клуб «Відчайдух» і практикують скандинавську ходьбу (Відео)
6. Провітрюйте кімнату, подбайте, щоб у ній було прохолодно. Також повітря має бути достатньо зволоженим. Якщо застудилися, слід раніше лягти в ліжко, наприклад о 21-й або 22-й годині. У цей період організм найкраще відновлюється під час сну, бо імунітет знаходиться в активній фазі.
Марія КАЩУК