Зеленський виселив з будинку та зняв охорону із екс-начальника ГУР Бурби, який свідчив і справі «вагнерівців»
Президент України Володимир Зеленський наказав зняти охорону із колишнього голови Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби, який свідчив про зрив операції із захоплення «вагнерівців»
Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов, пише «Еспресо».
За його словами, Зеленський виселив і зняв охорону з екс-начальника ГУР Василя Бурби, який дав свідчення про провал операції із захоплення російських терористів. «26 лютого Федеральне бюро розслідувань США оголосило в розшук Євгена Пригожина - власника російської приватної військової компанії «Вагнер», яка фактично є терористичною організацією, що веде війну в Україні і інших країнах світу. А в Україні 22 лютого без попередження та оповіщення сім'я генерал-полковника ГУР МО Василя Бурби була виселена з охоронюваного селища в Конча-Заспі. Бурбу, який володіє інформацією особливої державної важливості, ГУР МО і СБУ також позбавили документів прикриття. Його єдиним захистом є, на даний момент, машина надана посольством США», - написав Бутусов.
Його єдиним захистом є, на даний момент, машина надана посольством США.
Він зазначив, що за даними джерел Цензор.нет, Володимир Зеленський наказав змусити замовкнути свідків провалу спецоперації із захоплення російських терористів, яку проводило Головне управління розвідки Міноборони спільно зі спецслужбами США і Туреччини в липні 2020 го року.
«Це відбулося незабаром після того, як екс-начальник ГУР МО, а також ряд інших високопоставлених офіцерів військової розвідки дали свідчення в Державному бюро розслідувань і в Генеральній прокуратурі, і повністю підтвердили факт зради і зриву спецоперації проти терористів «Вагнера» після наради в Офісі президента 24 липня», - продовжив Бутусов.
Він додав, що напередодні виселення з Бурбою провів зустріч співробітник спецслужб, довірена особа президента Зеленського. «Він запропонував Бурбі призначення послом України в Австралії, в обмін на публічне спростування скандалу з «вагнерівцями», відмову від інтерв'ю і будь-якої співпраці з розслідувачем «Беллігнкет» Христо Грозєвим. В іншому випадку Бурба отримав прямі погрози - виселення з охоронюваного будинку, позбавлення документів, звільнення з роботи в МЗС рідного брата, відкриття кримінальних справ. Бурба відмовився від такої ганебної угоди. І перші погрози були негайно здійснені», - написав Бутусов.
Він констатував, що Офіс президента показав, що несе відповідальність за зраду і намагається замести сліди злочину за допомогою нового злочину.
Читайте також Ще у 2015 році ми запровадили санкції проти 400 осіб і 90 компаній за окупацію Криму – Порошенко.
«Такий безпрецедентний шантаж пов'язаний зі швидким виходом першої частини розслідування Христо Грозєва про ПВК «Вагнера» і, зокрема, про провал спецоперації із захоплення терористів. За даними наших джерел, Грозєву дзвонив особисто глава ОП Андрій Єрмак, обговорював, як можна пояснити свою позицію, дізнатися, що буде у фільмі. Його почули, але на терміни виходу фільму це ніяк не вплине. Я спілкувався з Грозєвим, і за його словами, перша частина «Вагнергейта» вийде в березні, а влітку буде великий фільм», - повідомив Бутусов.Нагадаємо, 12 лютого Юрій Бутусов заявив, що всі учасники операції по захопленню вагнерівців звільнені з посад та без держохорони.