Найсильнішій українці – лише 10 років! (Відео)
Маленька киянка робить 5000 віджимань за 2 години!
Пам’ятаєте Пеппі Довгу Панчоху, яка мала надзвичайну силу і могла підняти навіть коня? Їй би з легкістю втерла носа Ніколь Князєва. Вона не має жодної ляльки, бо замість іграшок у неї — гирі. Ніколь — майстер спорту міжнародного класу серед дорослих професіоналів, 5-разова чемпіонка світу з воркауту (вправи на турніку і брусах, віджимання), переможниця турнірів з гімнастики, дзюдо, плавання, стрибків на лижах з трампліна, боротьби, кросфіту, мінігольфу
Дівчинка займається воркаутом із семи років і дивує навіть найдосвідченіших спортсменів. Зараз на її рахунку 28 національних та світових рекордів у різних видах спорту. Маленька богатирка вже навіть тренувала курсантів Київського військового ліцею імені Івана Богуна. А нещодавно вона взяла участь у Першому міжнародному Союзницькому зимовому поході в гори «Загартовані війною» і разом із військовослужбовцями ЗСУ та НАТО, ветеранами АТО/ООС, військовими капеланами підкорила Говерлу.
«Ми просто прийшли на змагання з воркауту. Вона підійшла, взяла гирю і зрозуміла, що їй це під силу. Її одразу почали знімати журналісти. Це, звісно, вражало — маленька Ніколь і велика гиря... 32 кг! Вона дуже захопилася цим і захотіла займатися спортом», — згадує мама дівчинки Світлана Князєва.
На рахунку Ніколь Князєвої — 28 національних та світових рекордів у різних видах спорту.
«На першому ж своєму чемпіонаті у Дніпрі вона стала переможницею. Підтягнулася більше від усіх — 35 разів. І встановила рекорд у вправі вихід силою на перекладині. Попередній найкращий результат серед дорослих, продемонстрований українським спортсменом, — 21 раз, а Ніколь зробила 25», — продовжує розповідь дружини тато і тренер дівчинки Василь Канюк.
На фестивалі здорового способу життя в Києві юна силачка встановила ще кілька рекордів: 14 разів підтягнулася з 6-кілограмовою гирею і один — з 10-кілограмовою, а це майже половина ваги самої Ніколь! Згодом у Львові, де проходили показові виступи Національної збірної з воркауту, маленька спортсменка зробила підтягування і переворот на перекладині 80 разів та 50 ривків із гирею 6 кг.
Читайте також у нас: «Українців обкрадають «лікарі» і «поліцейські»: як не стати жертвою».
«У 8 років я стала майстром спорту міжнародного класу з воркауту, — розповідає Ніколь. — Для цього потрібно було підтягнутися на перекладині 16 разів, віджатися в положенні лежачи 45, на брусах — 25, потім зробити «друкарську машинку» 10 разів у кожну сторону, задню планку 15 секунд, по 16 присідань на одній нозі і в кінці — «стільчик». Усе це треба виконати протягом десяти хвилин. Я зробила за шість!»
У 2017-му дівчинка стала першою українкою, яка в такому юному віці подолала півмарафонську дистанцію. Із 3 тисяч учасників вона була 90-ю. 21,0975 км Ніколь пробігла за 2:19:26. Згідно з положенням Wizz Air Kyiv City Marathon, особи до 18 років не можуть брати участі у марафоні та півмарафоні. Однак із дозволу головного спортивного лікаря країни, директора Українського центру спортивної медицини Юрія Дехтярьова організатори вперше зробили виняток.
Щоденні тренування за спеціальною програмою, суворий режим і правильне харчування — рецепт успіху маленької силачки.
«У моїй дослідницько-медичній практиці дітей з подібними фізичними можливостями не було. Метод, який використовує батько Ніколь, дійсно унікальний. Вона робить 5000 віджимань за 2 години 6 хвилин, 500 підтягувань — за 37 хвилин, присідає на одній нозі 28 разів за хвилину і за цей же час віджимається на одній руці 80 разів! Це вражає! Важливо, що раніше дівчинка вже долала дистанцію 25 км. Вона пройшла стандартне обстеження в нашому центрі. Тільки після цього її допустили на змагання, — пояснює пан Дехтярьов. — Здоров’я Ніколь відповідає усім нормам щодо її віку. Звичайно, існують різні віддалені наслідки. Тренер про них знає і враховує це у своїй програмі, щоб не зашкодити своїй дитині. Єдине, що я порекомендував, — обмежити вправи з вантажем. Наприклад, коли дівчинка сидить у шпагаті з гирями, це, звісно, вражає, але варто бути обережним, бо це може спричинити розрив привідних м’язів».
Два роки тому батьки перевели Ніколь на дистанційне навчання. За словами мами, так вона може вчитися, приміром, між секціями і витрачати на уроки набагато менше часу, ніж якби це було у школі. Адже саме щоденні тренування за спеціальною програмою, суворий режим і правильне харчування — рецепт успіху маленької силачки.
«Встаю разом із сонцем і починаю світити. Багато речей для мене природні і звичні, але це велика праця. В одному виді спорту імпонують швидкість, командний дух, в інших відчуваю себе рибою чи птахою. Якщо захотіти, то на все можна знайти час, — каже Ніколь. — Я займаюся воркаутом, стрибками у воду, плаванням, акробатикою, дзюдо, спортивною гімнастикою, картингом, вітрильним спортом, легкою атлетикою, кросфітом, вейкбордингом, боксом, рукопашним боєм, кінним спортом, метанням ножів, шахами… А ще граю на піаніно, співаю, іноді малюю, ліплю із пластиліну».
«Нам усі радять визначитись, обрати щось одне. Але вона хоче змагатися всюди, — переконує мама. — Прийшла на дзюдо — і через півтора місяця поборола дівчат, які вищі від неї на голову і важчі на декілька вагових категорій. Те ж саме з гімнастикою — на чемпіонаті Ніколь перемогла спортсменок, які вже два роки займаються».
У майбутньому унікальна дівчинка планує бути військовою й охоронцем президента. Та найбільша її мрія — стати олімпійською чемпіонкою в усіх видах спорту і створити свою школу. А ще вона дуже хоче, щоб на неї рівнялися інші: «Я порадила б усім не лінуватися, щоб просто так не лежали на дивані, а щось робили. Наприклад, якщо підтягуєтеся 30 разів — не зупиняйтеся на досягнутому — збільшуйте кількість або кріпіть вантаж».
Ольга ВЕКЕРИК, за матеріалами uatv.ua, novy.tv, tsn.ua, kyivmarathon.org, mil.gov.ua.
Читайте також у нас: «Водій заснув... Я вижив випадково, бо поступився місцем жінці»: українець розповів подробиці ДТП у Польщі».