Як уникнути післясвяткової депресії
Вона ніби з головою накриває хвилею і враз спустошує тільки що сповнену радістю свідомість. Ще скрізь розкидані обгортки від подарунків, а настрій чомусь стрімко падає. Чому так буває?
1. Через стрес. Напередодні свята у вас безліч клопотів, потрібно все продумати, вибрати, купити, проготувати, запросити гостей. А це справжній стрес для організму, бо ви витрачаєте багато часу, сил, енергії та грошей. Нерідко фінансові витрати на продукти, вбрання і подарунки в рази перевищують ваші можливості. І коли оцінюєте свій бюджет, мимоволі впадаєте у депресію. Аби цього уникнути, старайтеся заздалегідь усе спланувати і відкласти певну суму.
2. Від перевтоми. Під час організації і підготовки ви можете просто не розрахувати своїх сил. А це шлях до зниження фізичної активності й ослаблення імунної системи. Не намагайтеся все зробити самостійно, знайдіть собі помічників — разом веселіше.
3. Причина — в розчаруванні. Стільки часу готувались, а святковий день пройшов не так, як хотілось. Річ у тому, що ми часто очікуємо чогось неймовірного, не докладаючи особливих зусиль, аби бажане стало реальністю. Будьте режисером свого свята — нехай проходить за запланованим сценарієм.
4. Від самотності. На фоні того, як усі довкола весело відзначають радісні події з друзями чи родиною, самотнім людям часто стає сумно. Навіть якщо ви ще не зустріли свою другу половинку, старайтеся свято провести в хорошій компанії, щоб не залишатися наодинці.
5. Через суперечки в сім’ї. Уся родина зібралася за столом, і нерідко в такі моменти певні розбіжності у поглядах на ту чи іншу ситуацію спричиняють конфлікти. Тут і до депресії недалеко. Але не варто витрачати щасливі хвилини спілкування з близькими людьми на з’ясування стосунків. Цінуйте те, що маєте.
Читайте також: Валентина Дибалюк з Шацька: У 78 — на шпагат? Запросто!.