Курси НБУ $ 42.03 € 43.87
Українців обкрадають «лікарі» і «поліцейські»: як не стати жертвою

Будьте обережні!

Фото tr.sfs.gov.ua.

Українців обкрадають «лікарі» і «поліцейські»: як не стати жертвою

У всіх регіонах України аферисти стали активно використовувати схему «Родич у біді»

Шоковані жертви злочинців, повіривши в найгірше, віддають останні заощадження, передає obozrevatel.com.

Шахраї телефонують абсолютно незнайомим людям, кажуть, що рідна людина скоїла злочин або ж потрапила до лікарні, тож терміново потрібні гроші. Найбільш довірливі люди похилого віку, але серед постраждалих є навіть 10-річна дівчинка.

Після отримання грошей зловмисник пішов, але через кілька хвилин додому повернувся син пенсіонера.

Читайте також: Горохівчанку намагався ошукати робот.

У Києві орудував «помічник», а в Чернігові – сам «слідчий»

Днями кілька таких злочинів сталися в Києві. Однією з потерпілих виявилася 80-річна жінка, якій на мобільний зателефонував шахрай і відрекомендувався співробітником правоохоронних органів.

«Він сказав жінці, що її дочка потрапила в лікарню, тому терміново потрібні гроші на операцію, і що він може зараз під'їхати забрати їх. У жінки вдома були заощадження в доларах і гривні на загальну суму близько 55 тисяч грн, які вона і віддала», – зазначив співрозмовник OBOZREVATEL.

Цей самий шахрай, вдавши помічника слідчого, обчистив і 71-річного киянина. Аферист зателефонував чоловікові і сказав, що його родичка скоїла ДТП і збила людину, а для «закриття справи» необхідно заплатити гроші. Під час зустрічі літній чоловік навіть написав під диктовку шахрая заяву на керівництво управління поліції з проханням... закрити кримінальне провадження. І віддав 20 тисяч гривень.

Реклама Google

«Після отримання грошей зловмисник пішов, але через кілька хвилин додому повернувся син пенсіонера. Він дізнався про інцидент і побіг за фігурантом. Чоловікові вдалося затримати правопорушника, і він разом зі своїм товаришем тримав його до нашого приїзду», – розповів слідчий Голосіївського управління поліції Михайло Жушман.

У Чернігові від подібного афериста-«правоохоронця» постраждала 84-річна жінка. На її мобільний зателефонував невідомий, відрекомендувався слідчим, а потім заявив, що онук пенсіонерки сильно побив людину, на лікування якої терміново потрібні гроші.

Читайте також: Шахраї вкрали фото здорової дочки волинянина і збирали їй «на лікування» гроші.

Схвильована жінка віддала 14 тисяч гривень співучасниці шахрая, яку вже затримали поліцейські.

У Миколаєві «лікар» виманив у своїх жертв сотні тисяч гривень

На таких аферах попався і шахрай, який забрав усі заощадження у двох жителів Миколаєва.

92-річній жінці на стаціонарний телефон подзвонила «дочка», яка, плачучи, розповіла, що потрапила в ДТП і може залишитися калікою. Потім трубку взяв чоловік, який назвався лікарем. Він повідомив, що його пацієнтка дійсно може залишитися інвалідом, а щоб цього не сталося, потрібно терміново зробити операцію. Плюс до всього необхідне дороге лікування. Псевдолікар стверджував, що гроші потрібні негайно і що за ними зараз може під'їхати людина.

Шокована і засмучена жінка віддала шахраєві за «порятунок доньки» 30 тисяч гривень, шість тисяч доларів і три тисячі євро.

Того ж дня окрилений успіхом аферист «розвів» ще одну жертву. Таку ж розповідь про аварію, в яку потрапила «дружина», та термінову операцію почув і 82-річний чоловік.

Коли «лікар» прийшов у його квартиру, літньому чоловікові саме зателефонувала дружина. І поки пенсіонер з'ясовував, чи все з нею гаразд, аферист украв 15 тисяч гривень та ювелірні вироби, а потім зник. Після цього постраждала людина відразу ж подзвонила в поліцію.

Поліцейські розшукали таксі, на якому аферист їздив до своїх жертв, і затримали підозрюваного. Під час обшуку у 36-річного шахрая знайшли сотні тисяч гривень, які той забрав у людей похилого віку в цей день, а ось коштовності він устиг здати в ломбард. За шахрайство злочинцеві загрожує до восьми років позбавлення волі.

Миколаївські поліцейські розповіли, що перевіряють підозрюваного на причетність до інших подібних злочинів і встановлюють його спільників. Правоохоронці переконані, що жертв набагато більше.

Одеські зеки «розвели» 10-річну дівчинку на іншому кінці країни

Цей нестандартний злочин, який стався в Чернігові, вразив поліцейських. На мобільний 10-річної дівчинки зателефонував невідомий і сказав, що її тато і мама потрапили в біду. Дитину спочатку залякали тим, що може з ними статися, а потім підказали, як вирішити всі проблеми – звичайно ж, грошима.

Перелякана дівчинка взяла всі заощадження, які знайшла (40 тисяч гривень, 350 доларів і 250 євро), і віддала чоловікові, який приїхав на автомобілі до її дому.

Читайте також: На Волині шахраї пропонують працевлаштування за кордоном від Центру зайнятості.

Як з'ясували правоохоронці під час розслідування, за грошима до дитини приїжджав таксист, який прийняв замовлення на поїздку з Чернігова до Одеси. «Клієнт» повідомив водієві, що в Чернігові до нього підійде дівчинка і віддасть пакет, який і потрібно привезти на інший кінець країни.

Замовник і його двоє спільників, які промишляли цим та іншими «розводами», перебували в слідчому ізоляторі в Одесі. Під час обшуку в камері знайшли мобільні телефони, сім-карти і «чорнові» записи.

Як не стати жертвою аферистів

Шахраї – гарні психологи, вони вміють переконувати. Аферисти знають, що дізнавшись про біду, в яку потрапили близькі люди, родичі часто ухвалюють поспішні рішення.

Тому, якщо вам подзвонили з повідомленням про те, що ваша рідна людина перебуває в поліції або лікарні, обов'язково запитайте щось особисте. Наприклад: прізвище та ім'я вашої близької людини. Здебільшого злочинці цього не знають, тому що набирають випадкові номери.

Уточнюйте місто, в якому сталася «біда»: якщо ви перебуваєте в Києві і ваша дитина, наприклад, тільки пів години як вийшла з дому, а вам телефонують і кажуть, що це в Херсоні, то висновки очевидні.

Також запитуйте точне місце перебування вашого родича – адресу та контактні телефони. Наприклад, чергової частини у відділенні поліції або номер санпропускника в лікарні. Говоріть, що готові самі під'їхати на місце і вже там віддати гроші.

Поясніть дітям і літнім батькам, що важливо не панікувати. На жаль, в Україні зараз навал подібних злочинів, коли аферисти відбирають останні заощадження.

Telegram Channel