Курси НБУ $ 42.03 € 43.87
Уряд дав добро: скарбниці громад Волині можуть поповнитися 200 мільйонами з акцизу на пальне

Окремим громадам саме акциз із пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Фото Дебет-кредит.

Уряд дав добро: скарбниці громад Волині можуть поповнитися 200 мільйонами з акцизу на пальне

Кабмін схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів та затвердив частки акцизу на І півріччя 2021 року

Асоціація міст України сподівається, що до кінця березня відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад. У 2021 році громади планують отримати 7,4 мільярда гривень від акцизу на пальне.

У 2021 році громади планують отримати 7,4 мільярда гривень від акцизу на пальне.

За інформацією Василя Грома, консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України, який працює на Волині в межах проєкту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID, у планах волинських громад від акцизу із пального отримати цьогоріч у межах 200 мільйонів гривень.

Гроші від акцизу з пального громади можуть отримати щонайменше за два тижні, відтоді, як прийнята 17 березня постанова  «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування» стане чинною.

Реклама Google

Зокрема, цією постановою затверджено:

Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування. Розподіл частини акцизного податку (13,44 %) між бюджетами місцевого самоврядування відбуватиметься щодня у день надходження акцизного податку. Розподіл акцизного податку, що надійшов із початку кожного півріччя буде здійснений у двотижневий строк із дня набрання чинності постанови, якою будуть визначені частки для зарахування на відповідне півріччя.

Частки для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2021 року. Частки визначатимуться кожні півроку, виходячи з обсягів реалізованого пального на відповідній території за попереднє півріччя відповідного бюджетного періоду на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС, відповідно до Порядку.

Читайте також Платіжки за минулий місяць будуть більшими, аніж планувалося: у Міненергетики пояснили чому​.

Нагадаємо, що Асоціація міст України у бюджетному процесі 2021-го відстояла зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з пального на постійній основі. За наполяганням АМУ Державна податкова служба України, починаючи з кінця 2020-го, публікує на своєму офіційному сайті інформацію про обсяг реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за даними реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у розрізі адміністративно-територіальних одиниць. Це надає можливість громадам самостійно аналізувати інформацію про обсяги реалізації пального, проведені через РРО.

Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

ДОВІДКОВО

У рамках бюджетноїдецентралізаціїкількароків тому акциз із пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз із пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулицьт ощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз із пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Telegram Channel