Замість «хімії» — яблучний оцет
У давнину українські жінки мили коси відварами трав, знали, чим споліскувати, аби волосся було шовковистим і густим. Замість бальзамів і кондиціонерів вони використовували натуральні продукти
«Бабусиних секретів» оздоровлення шевелюри є багато. Згадати їх варто, адже після зими майже у всіх волосся стає тоншим, «посіченим», тьмяним. Повернути йому красу допоможе яблучний оцет, користь якого підтверджують спеціалісти й нині.
Наприклад, цей засіб використовує канадський лікар-трихолог Тонні Чаар — один із найбільш авторитетних спеціалістів у цій сфері в Торонто, який допомагає побороти проблеми з волоссям кінозіркам. У виданні Cosmopolitan Тонні Чаар запевняє, що яблучний оцет може слугувати альтернативою сучасному бальзаму для споліскування голови після миття. «Він підходить усім типам волосся, пофарбованому чи ні, сухому чи жирному. Я віддаю перевагу яблучному або виноградному оцту, але ні в якому разі не розведеній есенції: тільки натуральний продукт», — наголошує лікар-трихолог.
Якщо у вас тонке і не надто густе волосся, то чашка домашнього засобу зможе впоратися із функцією дорогих спеціальних спреїв чи пудри. Важливо після споліскування не змивати оцет водою: дайте висохнути, а специфічний запах вивітриться через годину.
Фарбоване волосся довше не втрачатиме колір, адже кислий вітамінний еліксир зберігатиме лусочки кутикули закритими, що допоможе запобігти швидкому вимиванню пігменту.
Фарбоване волосся довше не втрачатиме колір, адже кислий вітамінний еліксир зберігатиме лусочки кутикули закритими, що допоможе запобігти швидкому вимиванню пігменту.
Якщо зникає природне сяйво шевелюри, то цей продукт поверне їй шовковий блиск. Шампуні, призначені для щоденного використання, не завжди ефективно очищують волосся. Тому hair-стилісти рекомендують різні спеціальні засоби. Проте оцет може впоратися не гірше. Для цього його слід застосовувати після миття, але не як ополіскувач, а як шампунь, скуйовджуючи волосся і масажуючи шкіру голови.
«Жоден кондиціонер чи бальзам не зроблять розчісування таким легким і приємним, як яблучний оцет. Особливо це оцінять власниці довгих і кучерявих кіс», — наголошує лікар-трихолог із Торонто.
Марія КАЩУК.
Читайте також: Як зміцнити нігті навесні.