Користь чаю, який п’ємо не задля звичаю
Замість магазинного «бозна-чого», я заварюю щоранку напій із трав, який і смакує, й оздоровлює організм
Із кульбаби
Використовую подрібнені кореневища цієї рослини. Чай із них — найефективніший спосіб вивести токсини з організму — змусити працювати сечовидільну систему. Також кульбаба відмінно очищає печінку і нирки, покращує діяльність кишківника.
Із розторопші
Дослідження підтверджують, що цей напій здатний зменшити пошкодження і запалення печінки, а також відновити клітини. Вже протягом 2000 років розторопша використовується в якості лікувального засобу. Я вирощую її на городі, збираю насіння, з якого готую чай.
Напій із трав оздоровлює організм.
Із фенхелю
В аюрведичній медицині такий чай є основним засобом для нормалізації роботи травної системи. Використовується для стимуляції апетиту, чай із фенхелю розслабляє м’язи кишківника і допомагає виводити токсини.
Із м’яти
Смачний і духмяний напій здатний знімати спазми кишківника, жовчного міхура і жовчних проток, запобігає метеоризму, виникненню геморою. Корисний він при синдромі подразненого кишківника.
Чашка теплого чаю може поліпшити сон, адже ментол в листі цієї рослини діє як заспокійливий засіб, полегшує головний біль. Відомі й антибактеріальні властивості м’яти, вона забезпечує свіжий подих. Люди з проблемною шкірою теж помітять результат, адже настій підвищує рівень естрогену, що може врівноважити гормональні збої. І при застуді чи вірусних захворюваннях це також відмінна допомога, особливо якщо турбує сухий кашель. Тож не забудьте «прописати» цю рослину на дачі чи присадибній ділянці.
Читайте також: Які страви можна приготувати з горохом: смачні рецепти.
Звичайно, до переліку лікувальних чаїв входять і десятки інших. Кожен формує склад цілющого напою залежно від смаку, стану здоров’я і, звісно, порад лікаря.