«Акт тероризму»: депутатка парламенту Молдови обурена викраденням судді Чауса
Скандал може призвести до погіршення відносин з Україною
Депутатка парламенту Республіки Молдова з фракції партії Шор Марина Таубер засудила викрадення українського судді Миколи Чауса. Про це вона заявила в ефірі програми Dreptul la Replica, повідомляє «5 канал» з посиланням на молдовський ресурс Point.
Це акт тероризму серед білого дня, коли ніхто нічого не знає, всі мовчать, пані Майя Санду мовчить, ніби нічого не було.
«Це акт тероризму серед білого дня, коли ніхто нічого не знає, всі мовчать, пані Майя Санду мовчить, ніби нічого не було. Ми повинні визнати, що в Молдові жити небезпечно. Прокуратура вам загрожує, викрадають людей. Ким би він не був, ми не знаємо, винна людина чи ні, це не в нашій компетенції, тим більше що він іноземний громадянин», – зазначила депутатка.
За її словами, цей скандал може привести до погіршення відносин з Україною. «Те, що компетентні органи, особливо Служба інформації і безпеки, у цій ситуації нічого не знають, викликає багато питань. Сподіваюся, що на цей випадок проллють світло і ми дізнаємося, хто до нього причетний», – сказала Марина Таубер.
Як відомо, 3 квітня стало відомо про викрадення судді Миколи Чауса в Кишиневі групою невідомих озброєних чоловіків.
Згодом ЗМІ Молдови заявили, що Чауса вивезли до України на авто Toyota RAV 4, яке, як заявлено, належить посольству України. Нібито за кермом знаходився військовий аташе посольства Сергій Сметанюк.
Читайте також у нас: Міжнародний скандал – Ар’єв вимагає розслідувати причетність представників спецслужб до викрадення Чауса.
Розслідувачі RISE Moldova та «Слідство.Інфо» повідомили, що, за їхніми даними, група українців, яких молдовські правоохоронці перевіряють на причетність до викрадення судді Миколи Чауса, пов’язані з українськими спецслужбами та силовиками. Журналісти отримали від джерел у молдовських правоохоронних органах фото закордонних паспортів десяти українців, які фігурують у справі про викрадення.
За даними журналіста Юрія Бутусова, викраденням Чауса займалися працівники ГУР Міноборони України. Бутусов повідомив, що 9 квітня посол України в Молдові був запрошений в МЗС Молдови, де державний секретар Думітру Соколан передав офіційну ноту. Молдова попросила зняти дипломатичний імунітет з військового аташе при посольстві України С.Сметанюка з метою його кримінального переслідування та притягнення до відповідальності. Молдовська поліція вважає на підставі доказів, що вивезення Чауса здійснювалося на машині військового аташе України в Молдові.
«Соколан також повідомив, що протягом тижня президент Молдови Майя Санду намагалася переговорити з президентом Володимиром Зеленським, проте не змогла цього зробити. Молдова просить створити спільну слідчу групу для розслідування обставин вивезення Чауса», – пише у Facebook Бутусов.
Метою цієї «операції» за версією журналіста є спроба якнайшвидше дискредитувати ексначальника ГУР Міноборони Василя Бурбу, поки не вийшов фільм Bellingcat про зрив спецоперації із затримання «вагнерівців». Раніше Бурба дав свідчення по «агнергейту», й тепер на Банковій шукають на нього компромат, намагаючись «прив'язати» його до «справи Чауса» пише журналіст.
Юрій Бутусов також зазначає, що у Молдові зараз складна внутрішньополітична ситуація, і проросійські сили намагаються дискредитувати союзницю України Санду.
«Не відповідаючи на дзвінки наших друзів, ми не просто підкреслюємо масштаби дурості в наших держструктурах, але ще й захищаємо цю дурість на шкоду двостороннім відносинам», – резюмує Бутусов.