Весняна обробка саду
Обприскування дерев допомагає позбутися від яблуневого квіткоїда, плодових довгоносиків, пильщиків, кліщів, деяких видів грибкових захворювань
Нині обробка саду обов’язкова. Варто зробити їх декілька — до цвітіння і після. Насамперед необхідно очистити рослини від засохлих гілок, плодів, крону дерев підрізати і видалити стару кору, — радить Микола Дейнека із села Якушів, що на Ратнівщині.
Обприскування дерев навесні допомагає позбутися від яблуневого квіткоїда, плодових довгоносиків, пильщиків, кліщів, деяких видів грибкових захворювань. У цю пору варто обробити сад бордоською сумішшю або бургундською. Але при застосуванні бордоської (мідний купорос і вапно) забивається обприскувач. Тож замість вапна можна взяти кальциновану соду: 300 г мідного купоросу розвести у літрі теплої водички, а 300 г соди — у 9 літрах води і тоненькою цівкою, помішуючи, вливати розведений купорос у содовий розчин. Це голубе обприскування, яке вбиває збудників усіляких хвороб.
Обприскування дерев навесні допомагає позбутися від яблуневого квіткоїда, плодових довгоносиків, пильщиків, кліщів, деяких видів грибкових захворювань.
До найнебезпечніших захворювань саду належать парша, чорний рак, кокомікоз, моніліоз, антракноз та інші. Щоб позбавитися від їх збудників та личинок паразитів (грунтових комашок, яблуневої плодожерки, гусені, кліщів тощо), необхідно обробляти насадження спеціальними хімічними препаратамиінсектицидами, які призначені для цих цілей. Але, використовуючи їх, варто уважно прочитати інструкції із застосування.
Щодо попелиці, яка добряче дошкуляє садівникам, то, якщо придивитися, її яйця зараз можна побачити на деревах. Найкраще використати індустріальну олію «30 В», яка добре бореться зі шкідниками, що зимують. Цим засобом обприскують крони, штамби та скелетні гілки. Деревце покривається плівкою і личинки та яйця просто задихаються.
Від плодожерки, яка також є одним із найбільших шкідників саду, можна і не обробляти, а встановити спеціальні пастки. За сезон вона має два вильоти: перший у другійтретій декаді травня, а другий — у другій декаді липня. У ці періоди й треба використовувати пастки.
Читайте також: Ратнівчанин вирощує у своєму саду понад 20 сортів фундука